הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בהיכל התהילה: קבאנדיש השתווה לאדי מרקס

הבריטי חגג בקרקאסון והגיע ל-34 ניצחונות בטור דה פראנס

דני פורת
דני פורת  09.07.21 - 18:48
(Getty Images)
(Getty Images)

מארק קבאנדיש נכנס להיכל התהילה של הספורט העולמי. הספרינטר בן ה-36 שחזר לכושר שיא אחרי שנה קשה במיוחד ניצח הערב (שישי) בפעם הרביעית בטור דה פראנס 2021, כאשר הגיע ראשון לקו הסיום בספרינט בקראסקון (219 ק"מ מנים), ובכך השווה את שיאו המיתולוגי של אדי מרקס - 34 ניצחונות בקטעים במרוץ החשוב ביותר.

בשלב שבו יצאה בריחה היסטורית של רוכב ישראלי, עומר גולדשטיין, הפלוטון לא התקשה לסגור ו-53 ק"מ לסיום, שלושת הבורחים נלכדו. בקילומטר האחרון, קבאנדיש כמעט איבד את הגלגלים של חבריו לקבוצה, אבל הצליח להתעשת ולגבור על יתר הספרינטרים. מייקל מורקוב, בן קבוצתו לדקוניק קוויק סטפ, הגיע למקום השני ויספר פליפסן הבלגי סיים שלישי.

קבאנדיש, שרשם את ניצחונו הראשון אי שם ב-2008, אמר בסיום: "לא חשבתי בכלל על השיא. היה חום אדיר במהלך כל המרוץ. חפרתי עמוק והחברים שלי לקבוצה היו מדהימים. הייתי על הקצה שלי. מבחינתי זה עוד ניצחון בטור דה פראנס. תמיד חלמתי לנצח ועבדתי כל כך קשה כדי להשיג את זה. אם מישהו מילדים בבריטניה ירצה לרכב בטור דה פראנס בזכות ההישגים שלי, אז עשיתי את שלי".

בצמרת הדירוג הכללי אין שינוי. טדיי פוגצ'אר מ-UAE ממשיך ללבוש את החולצה הצהובה עם יתרון אדיר של 5:18 דקות על פני ריגוברטו אוראן ו-5:33 דקות על פני יונאס וינגגור הדני. רוכבי הדירוג הכללי שמרו על הרגליים לקראת העליות לפירנאיים במהלך השבוע הבא.