הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וודס איבד את המנוקדת, קוס ניצח באנדורה

קטע 15: הקנדי נפרד מהחולצה בהרים. פוגצ'אר ממשיך להוביל

דני פורת
דני פורת  11.07.21 - 18:54
(GETTY)
(GETTY)

ספ קוס היה אמור להיות דומסטיק ההרים של פרימוז' רוגליץ' בטור דה פראנס. אלא שהסלובני נפצע ופרש בשלב מוקדם במרוץ, ולכן האמריקאי קיבל יד חופשית. קוס רשם הערב (ראשון) ניצחון בכורה בגראנד טור, כאשר ניצח בשלב ההררי באנדורה, בקטע ה-15 והביתי שלו (גר באנדורה) והפך לאמריקאי הראשון לזכות בשלב במרוץ היוקרתי מאז טיילר פראר לפני 10 שנים. האלוף המכהן טדיי פוגצ'אר שמר על החולצה הצהובה.

השלב שהחל בסרה והסתיים באנדורה לה ויל (191.3 ק"מ) כלל לא פחות מארבעה טיפוסים, שלושה מהם בקטגוריה 1. קוס, מקבוצת יומבו ויסמה, היה שותף לקבוצת בריחה ענקית ותקף את חבריו 20 ק"מ לסיום, כשהוא חוצה ראשון את לקול דה ביסאליס וגולש לקו הסיום בבטחה. אלחנדרו ואלוורדה הספרדי הוותיק (מוביסטאר) הגיע שני ובמרחק של 23 שניות מהמנצח. ווט פואלס סיים על הפודיום, במקום השלישי (1:15 דקות).

מייקל וודס, רוכב סטארט אפ ניישן, שהגיע למקום ה-30 נפרד מהחולצה המנוקדת, אותה ילבש פואלס ההולנדי של בחריין ויקטוריוס, המוביל החדש בטבלת המטפסים עם 74 נקודות. לקנדי מהקבוצה הישראלית יש 66 והוא ירד למקום השני, יממה בלבד מאז החזיק בחולצה היוקרתית. דן מרטין מסטארט אפ סיים במקום השמיני, מרחק של 1:22 דקות מהמנצח. האירי יחד עם הקנדי היו בקבוצת הבורחים.

בצמרת הדירוג הכללי, הפייבוריטים ניסו להתקיף את פוגצ'אר, אבל לא הצליחו להוריד אותו. הדבוקה המובילה סיימה ביחד, בפער של כמעט 5 דקות מקוס, כאשר פוגצ'אר מוביל ב-5:18 דקות יתרון על פני ריגוברטו אוראן הקולומביאני (EF). יונאס וינגגור הדני (יומבו ויסמה) שלישי בדירוג עם פיגור של 5:32 דקות. גיום מרטן איבד גובה ואת המקום השני והדרדר לתשיעי, מרחק של כמעט 8 דקות מהחולצה הצהובה לפני יום המנוחה.