הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חשד לסמים: פשיטה על בית המלון של קבוצה בטור

המשטרה פתחה בחקירה נגד בחריין-ויקטוריוס והחרימה מסמכים. אין מעצרים

דני פורת
דני פורת  15.07.21 - 16:06
קבוצת בחריין ויקטוריוס (Getty)
קבוצת בחריין ויקטוריוס (Getty)

פרשה חדשה מטילה צל על הטור דה פראנס. משטרת צרפת פתחה היום (חמישי) בחקירה ראשונית נגד קבוצת האופניים בחריין-ויקטוריוס. ההודעה הגיעה אחרי הדיווחים על פשיטה של רשויות החוק על בית המלון של הקבוצה ביום רביעי בלילה בדרום צרפת, במהלך המרוץ המפורסם בעולם. לפי שעה לא בוצעו מעצרים.

התביעה במארסיי שמובילה את ההליך הודיעה כי היא חוקרת חשד להחזקה, שינוע, רכישה וייבוא של חומרים אסורים אצל הקבוצה המדוברת. המשטרה אישרה כי כחלק מהחקירה, שאושרה על ידי צו של שופט, נערך חיפוש בחדרים בבית המלון שבו נמצאו חברי הקבוצה בפרברי פו. כ-50 אנשי משטרה שהו במקום והחרימו מסמכים, מחשבים וחומרים אחרים.

מנהל הקבוצה מילאן ארזן סיפר על הפשיטה: "שום דבר מיוחד. ביקרו אצלנו שוטרים ותשאלו את הרוכבים. הם בדקו את אוטבוס הקבוצה וזהו. כל הסיפור לקח שעה ובסוף אמרו לנו תודה רבה. לא נאמר לנו מה הסיבה לביקור".

הקבוצה הממומנת על ידי ממשלת בחריין זינקה כרגיל לקטע ה-18 שיסתיים בלוז ארדידן. בחריין ויקטוריוס זכתה בשני קטעים בטור השנה: מאטיי מוחוריץ' ניצח בשלב השביעי בלה קרוסו ולמחרת, דילאן טיונס הבלגי זכה בקטע האלפיני בלה גראן בורנאן. רוכב נוסף שבלט במהלך המרוץ הוא אלוף איטליה סוני קולברלי.