הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יופי ואופי: האלפ דואז חוזר לטור דה פראנס

המרוץ יחל בדנמרק ויעבור בבלגיה ושווייץ. צפו במסלול של 2022

דני פורת
דני פורת  14.10.21 - 18:27

היופי של הטבע מול האכזריות שלו יעמדו במוקד המהדורה ה-109 של הטור דה פראנס שנחשפה היום (חמישי) בפריז. המסלול של גרסת 2022 כולל 3,328 ק"מ, 29 עליות, שישה קטעים הררים, חמישה שמסתיימים בפסגה, כמו גם שני קטעים נגד השעון באחד המרוצים הכי יפים וקשוחים בלוח השנה.

הטור יפתח בפעם הראשונה בדנמרק, בשלב נגד השעון בקופנהגן (13 ק"מ) בראשון ביולי. אחרי שלושה ימים במדינה הסקנדינבית, הרוכבים יגיעו לצפון צרפת, כאשר הקטע החמישי יסתיים בארנברג עם אבני פאבה, כמחווה לקלאסיקת פריז-רובה (קטע 5), בשלב שבו הפייבוריטים יתפללו לטוב. הטור יעשה גיחה קצרה בבלגיה והקטע ההררי הראשון יהיה פסגת הפלאנש דה בל פיי בהרי הווז' בקטע השביעי.

הפלוטון ידווש לשווייץ עם העליות ממורזין למג'ב וגולת הכותרת תופיע בקטע ה-12 עם חזרתו של האלפ דואז, לראשונה אחרי 4 שנים, כש-21 הסרפנטינות המפורסמות יופיעו ביום הבסטיליה. רכס ההרים הבא יהיה הפירנאיים שם מצפים לרוכבים הפסגות המפחידות של הפיראגוד וההוטוקאם, בעוד הקטע שיכריע את הטור יהיה נגד השעון (40 ק"מ) ברוקאמדור. טקס ההכתרת לובש החולצה הצהובה יגיע ב-24 ביולי בשדרות השאנז אליזה.

חשיפת מסלול הטור התקיימה בנוכחותו של מנצח הטור דה פראנס בשנתיים האחרונות, טדיי פוגצ'אר, שפייבוריט כמובן לשמור על תוארו. פרימוז' רוגליץ' ואגן ברנאל מסומנים כרוכבים שאמורים לתת לו מאבק בקיץ 2022. מי שתופיע בפעם השלישית ברציפות תהיה קבוצת סטארט אפ ניישן הישראלית, כולל הרכש החדש שלה, יאקוב פוגלסנג.