הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראל טק הודיעה על החתמתו של קלארק

האוסטרלי בן ה-35 זכה בעבר בשני קטעים בוואלטה אספניה. לא רשם אף ניצחון בשנה האחרונה

דני פורת
דני פורת  12.01.22 - 14:04

ישראל פרמייר טק השלימה היום (רביעי) את הסגל לעונה הקרובה עם החתמת הרוכב האוסטראלי סימון קלארק, רוכב מגוון שהיה שותף לניצחונות בשלושת המירוצים הגדולים בעולם.

קלארק (35) הוא רוכב מגוון שנחשב למטפס מצוין, אבל גם בעל יכולת סיום טובה (ספרינט) ומועמד מוצלח לבריחות, כלומר בקבוצה רואים בו כמי שיכול להביא נצחונות בעצמו או לחילופין לסייע לרוכבי קבוצתו לנצח. עם זאת, צריך לומר שהאוסטרלי לא נמצא בשיאו ולא זכה בשום ניצחון בשנה החולפת.

״מזה זמן הוא היה על הכוונת שלנו, וכשנקרתה עכשיו ההזדמנות - לא נתנו לה לחמוק״, אמר מנהל הקבוצה צ׳ל קרלסטרום על ההחתמה המשלימה את הסגל. קלארק שניצח שני שלבים בוולטה הספרדי (האחרון ב-2018) מצא את עצמו בלא קבוצה לאחר התמוטטותה הפיננסית של קבוצתו ״קוויבקה״ שנאלצה להתקפל ולשחרר את רוכביה.

קלארק שכבר היה משוכנע שייוותר ללא קבוצה בדרג המקצועני הבכיר לאחר עשר שנים מוצלחות - לא הסתיר את אושרו: "מה שעברתי היה סוג של חוויה מפכחת. הבנתי שאתה צריך לנצל כל הזדמנות כאילו זה הצ׳אנס האחרון שלך. יש לי עכשיו מוטיבציה מיוחדת להצליח ואעשה כל מה שיבקשו ממני".

קלארק מהווה חיזוק נוסף בשורה של החתמות לקראת העונה הקרובה ביניהם רוכבים מעוטרים כספרינטר האיטלקי ג'אקומו ניזולו והדני יאקוב פוגלסאנג והכישרון הצעיר, הספרינטר קורבין סטרונג. על סגל הקבוצה נמנה מנצח הטור דה פראנס בעבר, כריס פרום.

הקבוצה תציג מחר את הסגל המלא שלה לעונה הקרובה ואת המטרות שהציבה לעצמה ולישראלים הבכירים שלה - במסיבת עתונאים מיוחדת שתקיים במחנה האימונים שלה ליד ג'ירונה בספרד.