הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דמאר ניצח במסינה, ניצולו סיים שלישי

ארנו דמאר ניצח בקטע החמישי. חואן פדרו לופס שמר על החולצה הוורודה

דני פורת
דני פורת  11.05.22 - 17:10
(Getty)
(Getty)

תגיות: אופניים

פודיום ראשון לישראל פרמייר טק בג'ירו: ג'יאקומו ניצולו האיטלקי, רוכב הקבוצה הישראלית, סיים הערב (רביעי) במקום השלישי אחרי המנצח ארנו דמאר ופרננדו גאביריה. חואנפה לופס הספרדי שמר על החולצה הוורודה אותה השיג בהר הגעש אטנה אמש.

ניצולו, שזכה פעמיים בחולצת הנקודות בג'ירו, קיבל סיוע מצויין מחבריו לקבוצה הישראלית במטרים האחרונים בסיציליה (172 ק"מ מקטאניה למסינה), אך במטרים האחרונים דמאר פתח מבערים והגיע ראשון לקו הסיום בדרך לניצחון שישי בקריירה במרוץ האיטלקי. ניצולו עלה למקום השישי בטבלת הנקודות עם 39 נקודות, בעוד לדמאר, המוביל הטרי, יש 94.

בצמרת הדירוג הכללי אין שום שינוי: חואן פדרו לופס הספרדי של טרק סגאפרדו מוביל בראש עם פער של 39 שניות על לנארד קמנה הגרמני ו-58 שניות על פני ריין טראמיי האסטוני. סיימון ייטס, אחד הפייבוריטים לניצחון, מדורג רביעי מרחק 1:42 דקות מהחולצה הוורודה. גם וילקו קלדרמן, ז'ואאו אלמידה, פלו בילבאו, ריצ'רד קרפאס ורומן בארדה נמצאים במרחק סביר.

הפלוטון יעזוב מחר את סיציליה ויגיע לרג'יו קלאבריה, כאשר הרוכבים ידוושו למרחק של 192 ק"מ מפאלמי לסקלאה, עם טיפוס מדורג אחד בקטוגריה רביעית בתחילת הקטע. רוב השלב יהיה מישורי ובסיום צפוי ספרינט המוני ועוד הזדמנות לרוכבים המהירים של הפלוטון לזכות בניצחון. אולי בפעם הזאת, המזל יאיר פנים לניצולו.

דמאר רשם ניצחון שישי בהיסטוריה בג'ירו והוא הצרפתי השלישי שעושה זאת אחרי שתי האגדות ז'אק אנקטיל וברנאר הינו.

ממש על קו הסיום במסינה, עיר הולדתו, הודיע וינצ'נזו ניבאלי בן ה-37 כי יפרוש בתום השנה. 'הכריש' האיטלקי יזכר כאחד הרוכבים הגדולים של העשור וחצי האחרונים ובמאזנו זכיות בכל שלושת הגרנד טורים - טור, ג'ירו (פעמיים) ו-וואלטה

הדירוג הכללי:

הקטע: