הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בפוטו פיניש: ניצחון שני רצוף לדמאר בג'ירו

צפו: הצרפתי הקדים את יואן אחרי דרמה גדולה בקטע השישי. ניצולו חמישי

דני פורת
דני פורת  12.05.22 - 18:49

ארנו דמאר מקבוצת גרופאמה זכה הערב (חמישי) בניצחון שני ברציפות בג'ירו ד'איטליה והפעם אחרי דרמה גדולה. הרוכב הצרפתי הקדים את קאלב יואן בפוטו פיניש בקו הסיום בסקלאה, השלב השישי של הג'ירו (192 ק"מ מפאלמי). חואן פדרו לופס הספרדי ממשיך להחזיק בחולצה הוורודה

מארק קבאנדיש מקוויק סטפ שכבר רשם ניצחון בספרינט בג'ירו השנה היה הראשון שפרץ קדימה, אבל התזמון שלו היה מוקדם מדי. דמאר ויואן הצליחו להדביק אותו, עד שהצרפתי גבר על האוסטרלי בדרך לניצחון שביעי בקריירה בג'ירו. ג'יאקומו ניצולו מפרמייר טק סיים במקום החמישי.

בצמרת הדירוג הכללי אין שום שינוי: חואן פדרו לופס הספרדי של טרק סגאפרדו מוביל בראש עם פער של 39 שניות על לנארד קמנה הגרמני ו-58 שניות על פני ריין טראמיי האסטוני. סיימון ייטס, אחד הפייבוריטים לניצחון, מדורג רביעי מרחק 1:42 דקות מהחולצה הוורודה. גם וילקו קלדרמן, ז'ואאו אלמידה, פלו בילבאו, ריצ'רד קרפאס ורומן בארדה נמצאים במרחק סביר.

מחר הפלוטון יעשה את המרחק מדיאמנטה לפוטנזה (196 ק"מ) בשלב מתגלגל שיכלול שלושה טיפוסים ויסתיים בירידה. הזדמנות לא רעה לרוכב מקבוצת בריחה להשיג ניצחון בשלב. לופס ינסה לשמור על ההובלה לפחות עד יום ראשון, כשהרוכבים יטפסו על הבלוקהאוס

תוצאות השלב השישי:

צמרת הדירוג אחרי שישה שלבים

בינתיים: איתמר איינהורן הרוכב הישראלי הגיע למקום הרביעי בטור של הונגריה (קטע שני). חברו לקבוצת פרמייר טק, רודי ברבייה הצרפתי, סיים שני לפאביו יאקובסן ההולנדי מקוויק סטפ.

איינהורן סיפר בסיום השלב: "היה המון לחץ עם רוחות צד קשות, אבל עבודה מאוד טובה של הקבוצה השאירה אותנו מקדימה ואיפשרה לי לשמר אנרגיה לרגעים הקריטים בסיום. קריסטס ניילנדס ותום ואן אנסברוק עזרו לי מאוד לקראת הספרינט והעמידו אותי בפוזיציה מעולה קילומטר לסיום. היה מאוד מבולגן, ופתחתי את הספרינט יחסית מוקדם כדי לנסות להגיע קדימה. היתה לי מהירות טובה ולא הייתי מאוד רחוק מהראשונים אבל לא מספיק בשביל הניצחון. אני מאמין שאני לא רחוק מלעשות את זה. מקווה ומאמין שהניצחון יגיע״.