הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוומן ניצח בקטע ה-7 של הג'ירו ד'איטליה

ההולנדי תקף מקבוצת בריחה וזכה בתהילה. חואנפה לופס ממשיך להוביל במירוץ

דני פורת
דני פורת  13.05.22 - 18:46
קון בוומן. המנצח הגדול של המקטע השביעי (GETTY)
קון בוומן. המנצח הגדול של המקטע השביעי (GETTY)

תגיות: אופניים

קון בוומן הוא המנצח הגדול של הקטע השביעי בג'ירו ד'איטליה. הרוכב ההולנדי זכה בניצחון בכורה בגרנד טור לאחר שיצא מקבוצת בריחה וחצה ראשון את קו הסיום בפוטנצה (196 ק"מ מדיאמנטה). חואן פדרו לופס הספרדי ממשיך להחזיק בחולצה הוורודה.

בוומן בן ה-28, ביצע את ההתקפה שלו כ-600 מטרים לקו הסיום בדרום איטליה, כאשר באוקה מולמה, גם כן הולנדי, ודוידה פורמולו האיטלקי התקשו להגיב והגיעו למקומות 2 ו-3 בהתאמה. מי שסיים רביעי הוא טום דמולאן שעזר לחברו מיומבו ויסמה להשיג את הניצחון המרגש. אגב, זו הפעם הראשונה בהיסטוריה ששלושה מארבעת הרוכבים הראשונים בשלב מגיעים מהולנד.

בצמרת הדירוג הכללי אין שינוי לאחר שכל הפייבוריטים הגיעו לקו הסיום אחרי 2:59 דקות, כולל כמובן ריצ'רד קרפאס, סיימון ייטס רומן בארדה, ז'ואאו אלמיידה ומיקל לאנדה. חואן פדרו לופס ממשיך להוביל את ה-GC עם פער של 38 שניות לאנרד קמנה הגרמני ו-58 שניות על פני ריין טרמאיי האסטוני.

השלב השמיני של הג'ירו יתקיים בעיר נאפולי (153 ק"מ) ויכלול רק קטגורית טיפוס אחת בקטע 4. הספרינטרים יחזרו לעמוד במוקד הקטע רגע לפני העליה המפורסת לפסגת הבלוקהאוס ביום ראשון, שתגרום לזעזוע בצמרת הדירוג הכללי.

מרוץ הונגריה: קבוצת פרמייר טק הישראלית עדיין ממשיכה לחפש, ללא הצלחה, ניצחון בטור. רודי ברבייה הרוכב הצרפתי שלה הצליח לסיים במקום השני בקטע השלישי. איתמר איינהורן הספרינטר הישראלי לא הצליח להשתחל לעשירייה הראשונה.