הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ספרינט בעלייה: הינדלי ניצח על פסגת הבלוקהאוס

האוסטרלי חגג ניצחון ענק בקטע התשיעי בג'ירו. לופס עוד מוביל. ייטס התרסק

דני פורת
דני פורת  15.05.22 - 18:37
(GETTY)
(GETTY)

הקטע הראשון הגדול של הג'ירו ד'איטליה הבטיח רבות וסיפק קבלות. ג'יי הינדלי רשם את ניצחון הבכורה שלו אי פעם בגרנד טור אחרי שסיים ראשון הערב (ראשון) על פסגת הבלוקהאוס (191 ק"מ מאיסרינה) בשלב התשיעי בתום ספרינט דרמטי כשהוא מקדים את רומן בארדה וריצ'ארד קרפאס שסיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה. חואן פדרו לופס עדיין מחזיק בחולצה הוורודה.

הינדלי היה אחד משישה רוכבים שהגיעו בדבוקה אחת לקו הסיום אחרי עליה רצחנית של 13.3 ק"מ בשיפוע ממוצע של 8.5%. האוסטרלי בן ה-26 הצליח לסכל התקפה של קרפאס 4.8 ק"מ לסיום עד לגלישה לספרינט הדרמטי. תחילה רק מיקל לאנדרה ובארדה הצליחו להגיב לאקוודרי ובהמשך, הינדלי, פוצוביבו ובוכמן סגרו על ההתקפה. בעקבות הניצחון, הינדלי עלה למקום החמישי בדירוג הכללי - 20 שניות בלבד מהחולצה הוורודה.

חואן פדרו לופס נלחם ארוכות כדי לשמור על ההובלה בעליה האחרונה (מקום 15, פיגור של 1:46 דקות מהינדלי) והוא מחזיק ביתרון שביר בהחלט של 12 שניות על פני ז'ואאו אלמיידה ו-14 שניות על פני בארדה. קרפאס במקום הרביעי (15+ שניות), כאשר הפער בין המקום הראשון לעשירי בדירוג הכללי עומד על דקה ו-22 שניות. בקיצור, ג'ירו 2022 פתוח לחלוטין. המפסיד הגדול של השלב הוא סיימון ייטס, שסומן כאחד הפייבוריטים, אבל אחרי שסיים בפיגור של למעלה מ-11 דקות בבלוקהאוס, איבד את הסיכויים שלו לניצחון.

הרוכבים יזכו ליום מנוחה מחר והג'ירו יתחדש ביום שלישי עם הקטע העשירי שייצא מפסקארה ויתאפיין במישור לאורך הים האדריאטי ולאחר מכן שלוש עליות מדורגות בקטגוריה רביעית עם סיום בירידה ליסי. בסך הכל 196 ק"מ שיכולים להסתיים עם ניצחון של רוכב מקבוצת בריחה. חואנפה לופס אמור לשמור על החולצה הוורודה יום נוסף.

תוצאות הקטע התשיעי של הג'ירו צמרת הדירוג הכללי אחרי תשעה קטעים