הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה בג'ירו: גירמאי ניצח בקטע ה-10

צפו: האריתראי הוא הרוכב השחור הראשון שזוכה בשלב בגרנד טור. אין שינוי בצמרת הדירוג

דני פורת
דני פורת  17.05.22 - 18:37

היסטוריה בג'ירו ד'איטליה. האריתראי ביניאם גירמאי הפך הערב (שלישי) לרוכב השחור הראשון שזוכה בקטע במרוץ גרנד טור, לאחר שגבר בצורה מדהימה על מאתיו ואן דר פול בספרינט דרמטי על קו הסיום בקטע העשירי ביסי (196 ק"מ מפסקארה). חואן פדרו לופס שמר על החולצה הוורודה.

השלב התנהל בצורה מאוד רגועה עם קבוצת בריחה שכללה שלושה רוכבים, ביניהם אלסנדרו דה מארקי האיטלקי. הרוכב של פרמיירטק הוביל את המרוץ עד 20 ק"מ לסיום, שעה שהפלוטון פשוט בלע אותו והקרב הגדול החל בין הרוכבים המצטיינים בספרינט בעליה. גירמאי תקף ראשון ב-500 המטרים האחרונים, ואן דר פול הצליח להצמד אליו, אבל לאפריקאי היו כוחות רבים יותר בדרך להיסטוריה. ההולנדי נכנע וכשהוא חוצה שני את קו הסיום הוא מצביע על המנצח, לאות כבוד.

גירמאי, רוכב בן 22 בלבד, עשה קפיצת מדרגה אדירה השנה עם קבוצתו הצנועה וונטי-גוברט מטאריו. האריתראי ניצח בקלאסיקה הבלגית גנט וולחם וסומן כאחד השמות המובילים לניצחון בשלבי הספרינט של הג'ירו. לאחר שסיים 4 פעמיים בטופ 5, גירמאי הצליח לשבור את המנחוס ולנצח בפעם הראשונה במרוץ גרנד טור. גירמאי עלה למקום השני בטבלת הנקודות, 3 פחות מארנו דמאר הצרפתי.

חואן פדרו לופס ממשיך להוביל את הדירוג הכללי אחרי שהפייבוריטים סיימו בזמן זהה לזה של גירמאי. ז'ואאו אלמיידה הפורטוגלי שני עם 12 שניות פיגור, רומן בארדה שלישי (14+ שניות), ריצ'ארד קרפאס רביעי (15+) וג'יי הינדלי (20+) סוגר את הטופ 5. הקטע ה-11 שיצא מחל מסנטקנגלו די רומאנה לרג'יו אמיליה (203 ק"מ) יתאים לספרינטרים הטהורים, ולא מן הנמנע שנראה את גירמאי שוב נאבק על הניצחון.