הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראשונה: ג'יי הינדלי זכה בג'ירו ד'איטליה

האוסטרלי שמר על החולצה הוורודה אחרי הקטע האחרון, קרפאס סיים במקום השני

דני פורת
דני פורת  29.05.22 - 18:28
(Getty)
(Getty)

תגיות: אופניים

אחרי 21 קטעים מפרכים, הג'ירו ד'איטליה הסתיים היום (ראשון) בקטע נגד השעון. ג'יי הינדלי, שהגיע למרוץ עם החולצה הוורודה, שמר על ההובלה וזכה בסופו של דבר.

הינדלי זכה עם זמן כולל של 86:31.14 דקות, מרחק דקה ו-18 מריצ'רד קרפאס שסיים במקום השני. השלישי על הפודיום הוא מיקל לאנדה הספרדי. הינדלי הוא האוסטרלי השני שזוכה בגראנד טור אחרי קאדל אוואנס, שזכה בטור דה פראנס.

הינדלי לפני שנתיים סיים במקום השני לאחר שאיבד את החולצה הוורודה בקטע האחרון. גם השנה קרפאס צמצם את הפער, אך האוסטרלי שמר על החולצה לאחר ההקפה הדרמטית אתמול בדולמיטים. ברוב המרוץ היה פער של שלוש שניות לטובת קרפאס שהפך ל-1:25 לטובת הינדלי. מרווח הביטחון הספיק בסופו של דבר. 

מתאו סוברבו זכה בקטע, קטע אישי נגד השעון, בזמן של 22:24. קרפאס סיים את הקטע במקום העשירי וקיצץ חלק קטן מהפער, אך לא סגר את הפער מהינדלי. קרפאס בעבר זכה ב-2019 הוא סיים במקום השלישי בטור דה פראנס, סיים במקום השני בוואלטה אספניה וכעת סיים במקום השני בג'ירו.

ארנו דמאר זכה בחולצה למאיץ המצטיין, בעוד קוון באוומן זכה בחולצה למטפס ההרים המצטיין. חואן פדרו לופס זכה בחולצה הלבנה, בעוד בחריין ויקטוריוס זכו בתחרות הקבוצתית.