הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גולדשטיין ופרום ישתתפו בטור דה פראנס

פרמייר טק פרסמה את הסגל למרוץ היוקרתי: וודס ופוגלסנג ינסו לנצח קטעים

דני פורת
דני פורת  22.06.22 - 16:03
(ספרינג סייקלינג)
(ספרינג סייקלינג)

למעלה משבוע לפני פתיחת הטור דה פראנס, קבוצת פרמייר טק פירסמה היום את הסגל הרשמי לקראת מרוץ האופניים הגדול בעולם. אחרי שרכבה בג'ירו ד'איטליה לראשונה בלי אף רוכב ישראל, הקבוצה בכחול-לבן בחרה בעומר גולדשטיין, כצפוי, לטור שיפתח ביום שישי הבא בקופנהגן, דנמרק.

לגולדשטיין בן ה-25 תהיה זו הופעה שניה ברציפות בטור דה פראנס ולמעשה הישראלי הראשון שיזנק יותר מפעם אחת למרוץ היוקרתי. בשנה שעברה, סיים הרוכב הישראלי הבכיר של פרמייר טק במקום ה-122 בטור וינסה פעם נוספת לצאת להתקפות מרחוק ובמקביל לסייע לרוכבים הבולטים בהרים.

גולדשטיין פתח טוב את העונה עם המקום השני באחד הקטעים בטור של רואנדה ומקום שלישי במרוץ קופי-ברטאלי שנערך באיטליה. בנוסף, סיים הישראלי במקום ה-48 בקלאסיקה מילאנו-סן רמו, השתתף בטור של האלפים והחודש סיים במקום ה-73 בדירוג הכללי של הדופינה, מרוץ ההכנה החשוב לקראת הטור דה פראנס.

עוד בסגל ניתן למצוא את הרוכב הוותיק כריס פרום, שזכה ארבע פעמים בטור דה פראנס מגיע אחרי שנתיים קשות, אך לאחרונה גילה שיפור מסוים. עם זאת, הוא לא סיים את מרוץ דופינה בגלל מחלה. עוד בסגל, שיהיה אחד המבוגרים בתחרות, שלל רוכבים בעלי יכולות מגוונות: האפריקני דרל אימפיי, האוסטראלי סיימון קלארק, הקנדי הוגו הול, הלטבי קריסטס ניילנדס והדני ג׳ייקוב פוגלסאנג. הרוכבים הללו חולקים ביניהם 20 ניצחונות בגראנד טורים – המרוצים החשובים מכולם.

פרמייר טק, בעונתה השלישית בדרג הוורלד טור, תנסה להשכיח את מירוץ הג'ירו החלש שעברה ולנסות לזכות בקטע היסטורי בטור, שיסייע לה גם לצבור ניקוד במאבק נגד הירידה לדרג הפרוקונטיננטל בתום השנה. שני הרוכבים המובילים של הקבוצה המסומנים כמועמדים לניצחון בשלבים, הם יאקוב פוגלסנג הדני הוותיק ומייקל וודס מקנדה, שהראו יכולת משופרת בחודש האחרון במרוצים בשוויץ ובצרפת.

הטור דה פראנס יפתח בראשון ביולי בדנמרק, בשלב נגד השעון בקופנהגן ויסתיים ב-24 ביולי בשדרות השאנז אליזה בפריז. הטור כולל השנה 5 קטעים שיסתיימו בעליה, שני קטעי נגד שעון אישיים, 6 קטעים מישוריים ושלב אבנים מרוצפות בצפון צרפת. המרוץ יתפרס על פני ארבע מדינות שונות (דנמרק, צרפת, בלגיה ושוויץ) במהלכו יעבור הפלוטון למעלה מ-3,300 קילומטרים במצטבר.

״זהו ההרכב הטוב ביותר שהעמדנו עד כה לטור דה פראנס״, אמר ריק וורברוגה, המנהל המקצועי הבכיר של הקבוצה. ״אנחנו מגיעים לטור הזה מפוקסים על מטרה אחת: להשיג ניצחון באחד משלבי הטור, ועם הרכב כזה של ווינרים מוכחים ומנוסים ועם גישה מאד התקפית – אני מאמין שיש לנו סיכוי לעמוד במטרה הזו״.
 
על בחירתו של הישראלי עומר גולדשטיין, אמר וורברוגה: ״עומר הוכיח לנו השנה שהוא עלה מדרגה נוספת מאז הופעת הבכורה הטובה שלו בטור בשנה שעברה. עומר הוא רוכב אופורטוניסט, עם רוח קרבית והכוח הנדרש ברגליים כדי לנצל הזדמנות נכונה לצאת לבריחה ולחולל הפתעה. עם הניסיון שהוא צבר, לא היה לנו ספק שהוא הבחירה הנכונה למרות שגם גיא ניב נמצא בכושר גבוה והיה מועמד ראוי״. (ניב יעמוד בהיכון למקרה של פציעה או מחלה לאחד הרוכבים בהרכב לפני שהטור יוזנק. אחרי כן לא ניתן יהיה להחליף רוכבים בהרכב).
  
עומר גולדשטיין: ״אני מגיע לטור הזה יותר חזק הן ברמה המנטאלית והן ברמה הפיזית. כל האימונים בגובה שיפרו את יכולת הטיפוס שלי וחיזקו אותי. אני מאמין שתהיה לי הזדמנות לעשות משהו מיוחד בטור הזה. ניצחון? אני מעדיף להישאר צנוע. זה בכל זאת המרוץ הקשה בעולם ורוכבים גדולים ממני חוטפים בו על הראש. אבל לסיים על פודיום באחד השלבים ולסייע לקבוצה לנצח שלב יהווה הישג נהדר״.
 
הבעלים של הקבוצה סילבן אדמס: ״יש לנו הרכב חזק. אני מקווה שנוכל להשיג ניצחון היסטורי בשלב חשוב. אני מאמין שהעובדה שעם ישראל כולו יעמוד מאחורינו, תעניק לקבוצה את הדחיפה לעמוד במשימה״.