הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למען רואנדה: מדי פרמייר טק לטור דה פראנס

הקבוצה החלה בקמפיין גיוס לבניית מתחם רכיבה ייחודי לילדי אפריקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.22 - 11:53

יוזמה מבורכת: קבוצת האופניים המקצוענית, ״ישראל פרמייר טק״ מתכוונת להקים מרכז רכיבה ייחודי ברואנדה עבור עשרות אלפים מבני הדור הצעיר במדינה האפריקנית. המרכז שייקרא ״מגרש החלומות״, יוקם בלב חבל בוגאסרה, אזור נחשל המורכב ממאות רבות של כפרים בהם מתגוררים 120 אלף בני נוער וילדים שרובם ככולם לא יכולים להרשות לעצמם אפילו לחלום על זוג אופניים משלהם.
 
הקבוצה הישראלית תזנק בעוד 4 ימים למרוץ הנצפה והיוקרתי ביותר בעולם – הטור דה פראנס – והיא תתחרה בטור במדים חדשים שנחשפים היום לראשונה ועוצבו במיוחד למרוץ בהשראת פרויקט הסיוע האפריקני שלה, ״רוכבים אל השינוי״. הקבוצה אימצה וטיפחה בשנה האחרונה את קבוצת הנשים היחידה ברואנדה, יזמה חוגי רכיבה לילדים ובני נוער, הזרימה ציוד ואופניים, והפרויקט כולו זוכה להצלחה רבה.
 
עתה היא עושה את הצעד הגדול הבא: ״ מגרש החלומות״ עתיד לכלול ״פאמפ טרק״ – מתחם רכיבה מתקדם לילדים ראשון מסוגו ברואנדה, מסלול אימונים ומרוצים, ובהמשך תבנה אקדמיה לטיפוח רוכבים, מכונאים ומדריכים, עם ציוד ואופניים לילדים ובני נוער.

בתוך כך הקבוצה משיקה היום לקראת הטור דה פראנס קמפיין גיוס המונים בין לאומי יוצא דופן שבו היא קוראת למיליוני אוהדי ורוכבי אופניים ברחבי העולם להיות שותפים בבניית ״מגרש החלומות". במהלך 21 ימי הטור דה פראנס מתכוונת הקבוצה לנצל את הבמה העולמית האדירה הזו ולהגיע למיליוני אוהדים עם הקריאה לתרום : ״בואו נקים את מגרש החלומות יחד אתכם״.

 לאתר התרומות המיוחד לקמפיין ״מגרש החלומות" ברואנדה, לחצו כאן

הבעלים של הקבוצה, סילבן אדמס ורון בר און, התייחסו ליוזמה המרגשת: ״עבורנו הפרויקט הזה הוא ״תיקון עולם״, והוא חלק מהזהות של הקבוצה הזו משחר הקמתה. אנחנו רואים את הקבוצה כשגרירת ישראל היפה והמצליחה בעולם ומקדמים את הרוכבים הישראלים והענף כולו בישראל. אפריקה ורואנדה הם ״התיקון עולם״ שלנו כיהודים וכבני אנוש – ואנו מקווים ומאמינים שנוכל להביא אוהדים מישראל והעולם כולו להתאחד מאחורי הפרויקט הזה שילדי רואנדה כה ראויים לו״.
 
כריס פרום, גדול רוכבי הדור האחרון שזכה ארבע פעמים בטור דה פראנס ואשר יתחרה בטור במדי הקבוצה הישראלית, הוא יליד קניה ורואה את עצמו במידה רבה כאפריקני: ״ כאשר גדלתי כילד באפריקה, אופניים סימלו עבורי חופש, ההזדמנות לחוות את העולם סביבי. כמי שגדל בסביבה בה אין מתקן ראוי, מערכת תומכת ולעתים קרובות אף בלי זוג אופניים -  מי כמוני יודע עד כמה היוזמה הנהדרת הזו של הקבוצה להקים מרכז אופניים שיאפשר לילדים להגשים חלומות – היא חיונית. אני קורא לכולם לתרום ולבנות את מגרש החלומות הזה עמנו".