הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הדור הישראלי הבא יגיע להצלחות באופניים"

צפו בפרום בראיון לערוץ הספורט: "התכנון הוא לפרוש במדי פרמייר טק"

דני פורת, שליח ערוץ הספורט לדנמרק  01.07.22 - 09:15

כריס פרום יפתח היום (שישי) את הטור דה פראנס העשירי שלו ולמרות שהוא הרבה מעבר לשיא ובישורת האחרונה של הקריירה, הרוכב של ישראל פרמייר טק עדיין מתרגש לקחת את האופניים ולצאת למסע. ״כל טור דה פראנס או גרנד טור הוא כמו סיפור, כמו מחזה. יהיו רגעים טובים ופחות טובים, אולי יהיו הצלחות ואולי נפילות ואתה אף פעם לא יכול לנבא מה יקרה. כל שנה קורה משהו אחר וזה עדיין מרגש אותי״, מספר פרום בראיון לערוץ הספורט.

פרום שיתף מוקדם יותר במסיבת עיתונאים עם התקשורת הזרה כי בחודשים האחרונים הוא הפסיק לחוש בכאבים בגופו בעקבות אותה תאונה נוראית ב-2019 במרוץ דופינה שסיכנה את המשך הקריירה שלו. ״הגוף שלי במגמת שיפור. אני יכול להגיד שזה מאחורי ואני יכול להגיד שיצאתי מזה. אני מרגיש טוב״. ומה לגבי המטרות שלו בטור השנה? ״נראה איך הרגליים יובילו אותי. אני משוכנע בהתקדמות שלי ואני לא רוצה להציב לעצמי גבולות. אם אוכל, אנסה לנצח באחד השלבים ולהביא לקבוצה ניצחון היסטורי״.

כזכור, פרום הצטרף לפרמייר טק לפני קרוב לשנתיים עם חוזה שמן במיוחד של 5 מיליון יורו לעונה (לפי הערכות), אך התקשה להביא תוצרת על הכביש, מה שגורם לאכזבה בקרב אנשי הקבוצה, אותה הם לא מסתירים בשיחות סגורות, עם זאת האתגר הגדול של התמודדות עם משברים והאהבה לענף עדיין פוענת אצל פרום חזק: ״לא רציתי לסיים את הקריירה שלי אחרי התאונה. הרגשתי שאני צעיר מדי בשביל זה. בכל הקריירה שלי נאלצתי להתמודד מול קשיים ולדלג על משוכות. זה אתגר שאני צריך להתגבר עליו״.

באדיבות בריטית ובאיפוק, עונה פרום לכל השאלות שלנו הישראלים, גם על הפחות נעימות: ״הרבה אנשים שואלים למה אני רוצה להמשיך אחרי 7 זכיות בגרנד טור.. זה לא מטריד אותי. הם לא מבינים אותי. זה לא בטבע שלי לוותר. אתם יכולים לראות הרבה ספורטאים בענפים שונים עדיין שומרים על רמה גבוהה בגיל מתקדם״.

פרום ממשיך: ״אני לא מרגיש שאנשים לא מעריכים אותי מספיק. אני מקבל אהבה אדירה מהקהל, גם בקבלת פנים בדנמרק, יכולת לראות את התגובות של האוהדים. בכל מקום באירופה, אוהדי אופניים עוצרים אותי ורוצים תמונה וחתימה. אי אפשר לרצות את כולם ותמיד יהיו ביקורות, אבל אם אני יכול לשמח ילד כי נתתי לו תשומת לב״.

פרום דחה את השמועות על פרישה וחשף בפנינו כי הוא ימשיך לפחות עוד עונה בפרמייק טק: ״אני עדיין תחת חוזה והתכנון בעתיד הוא גם לסיים את הקריירה בישראל פרמייר טק. אני אוהב מאוד את הספורט הזה. אחרי הפרישה ארצה להיות קשור לעולם האופניים והקבוצה הישראלית באופן כזה או אחר. בנוסף, בקבוצה החליטו לגייס כספים לפרויקט בניית מתקן אימונים לרוכבים צעירים ברואנדה וכאחד שגדל באפריקה (קניה) וראה את הקושי שיש לאנשים שם לעסוק בספורט הזה מבחינת ציוד ותשתיות, זה יהיה כבוד גדול עבורי לקחת בזה חלק״.

בפרמייר טק עדיין מקווים לראות את ההתקדמות של הרוכבים הישראלים מתבטאת בתוצאות ובניצחונות ובמקרה הזה, פרום חושב שצריך לתת לפרויקט הזה זמן: ״אנחנו רואים שיש כמה ישראלים שמצליחים לשבור את החומה ולהכנס לקבוצה הבוגרת. בגלל ישראל פרמיירטק, הרבה ילדים יכולים עכשיו לשאוף להשתתף ברמות האלה ואני חושב שהדור הבא יוכל גם להשיג הצלחות ולנצח. אני מאמין שהענף בישראל ימשיך לגדול בעתיד. הרוכבים הישראלים באופן כללי בעלי אופי חזק. הם לא מחכים להזדמנות, אלא מנסים לקחת אותה וזו תכונה חשובה מאוד לרוכב אופניים וכנראה גם מאפיין את הטבע שלכם הישראלים״.