הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיפור מהאגדות: למפארט ניצח בפתיחת הטור

הבלגי הדהים את הפייבוריטים בנג״ש בקופנהגן. פוגצ׳אר הרשים וסיים שלישיֿ

דני פורת, שליח ערוץ הספורט לדנמרק  01.07.22 - 20:13
(GETTY)
(GETTY)

מזג האוויר הסגרירי לא הצליח לקלקל את החגיגה הגדולה של הקיץ. מאות אלפי אנשים התגודדו במרכז קופנהגן כדי לחזות בפתיחת הטור דה פראנס 2022. איב לאמפרט, הרוכב של קוויק סטפ, הוא המנצח הגדול בקטע נגד השעון (13.3 ק״מ) והראשון לזכות בחולצה הצהובה עם פתיחת המהודרה ה-109.

תחת טפטופי הגשם, למפארט שרף את המסלול בן 18 הפניות בבירת דנמרק, כשהוא עוצר את השעונים על 15 דקות ו-17 שניות במהירות ממוצעת של למעלה מ-51.5 קמ״ש בדרך לניצחון הבכורה שלו במרוץ הצרפתי היוקרתי, הבלגי בן ה-31 הקדים ב-5 שניות את ווט ואן ארט מיומבו ויסמה והפתיע את יתר הפייבוריטים לניצחון וכותב סיפור בלתי צפוי הלקוח מהאגדות, כיאה לעיר בה התגורר האנס כריסטיאן אנדרסן, ועל פסלו חלפו 176 הרוכבים בדרך לקו הסיום.

טדיי פוגצ׳אר האלוף המכהן פתח מצויין את הטור, בתקווה להשיג זכיה שלישית ברציפות. הרוכב הסלובני סיים במקום השלישי – 7 שניות איטי יותר מאיב למפארט. הסלובני הצליח להרוויח יתרון פסיכולוגי על שני הרוכבים המובילים של יומבו ויסמה, כאשר רכב מהר יותר ב-8 שניות מיונאס וינגגור, סגן אלוף הטור, ו-9 שניות מפרימוז׳ רוגליץ׳, שסיים שני בטור של 2020.

גיא ניב שהוזעק ברגע האחרון לטור דה פראנס, פתח את המרוץ בצורה חלשה ונראה כי לא נתן את הכל כשהגיע לקו הסיום בזמן שאיטי יותר מהמנצח ב-2:25 דקות ודורג במקום ה-173 מתוך 176 משתתפים. כריס פרום שפתח את הטור העשירי סיים בפיגור של 1:15 דקות מלמפארט.

הקטע השני יפתח מחר בעיר האבירים והוויקינגים – רוסקילדה  ויסתיים כעבור 202.5 ק״מ בניבורג. הרוכבים יעברו על הגשר המפורסם בן 18 הק״מ בדרך ליעד הסיום וינסו להימנע מפיצולים בעקבות רוחות צד הצפויות לאורך החופים של דנמרק. המנצח בשלב הזה צפוי להגיע מאחד הספרינטרים המובילים של הטור.