הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יאקובסן ניצח בקטע, ואן ארט זכה בצהובה

ההולנדי היה הספרינטר המהיר בניבורג. כריס פרום התרסק לפני הסיום

דני פורת, שליח ערוץ הספורט לדנמרק  02.07.22 - 18:54
(Getty)
(Getty)

יום שני בטור ניצחון שני לקויק סטפ, חולצה צהובה שניה לרוכב בלגי. ווט ואן ארט לקח היום (שבת) את החולצה הצהובה בזכות שניות הבונוס והוא מוביל בשניה אחת על פני איב למפארט בן קבוצתו. טדיי פוגצ׳אר האלוף המכהן עדיין שלישי ולא איבד זמן לאחר תקלה טכנית בתוך 3 הק״מ האחרונים.

יאקובסן שנבחר להיות הספרינטר המוביל של הקבוצה הבלגית על חשבון מארק קאבנדיש היה הרוכב המהיר ביותר בספרינט לעיר הדנית ובכך רשם את ניצחון הבכורה שלו בטור. מדובר בהישג הגדול ביותר של ההולנדי שרק לפני שנתיים היה מעורב בתאונה קשה בפולין והיה בתרדמת.

הקטע בן 202 הקילומטרים שיצא מרוסיקלדה היה שקט ברובו והאקשן החל 31 ק״מ לסיום אחרי שהפלוטון הצליח לבלוע את סוןן אריק ביסטרום, אחד מארבעת רוכבים שהיו בבריחה מתחילת השלב. רוחות הצד גרמו לפיצול של הפלוטון, אבל התאונות היו המוטיב המרכזי של השלב השני בדנמרק.

איב למפארט, המנצח המפתיע של הקטע הראשון נגד השעון בקופנהגן, היה מעורב בתאונת שרשרת ועף על האספלט בכניסה לגשר המפורסם - החגורה הגדולה - המחבר את האיים של דנמרק. לשמחתו חבריו לקוויק סטפ הצליחו לאסוף אותו בחזרה לפלוטון 15 ק״מ לסיום ושמר על ההובלה במירוץ. ריגורברטו אוראן הצליח גם הוא לחזור לדבוקה אחרי תאונה קודמת. 2 ק"מ לסיום, הייתה תאונה המונית נוספת שכללה רוכבים רבים.

גיא ניב, שהגיע בבטחה לקו הסיום וסיים במקום ה-132: "שלב כביש ראשון אחרי הקטע של אתמול. הקהל מטורף, אווירה מחשמלת, לפעמים אפילו קצת יותר מדי. כיף גדול להתחרות באווירה כזאת. יום מלא בלחץ עם הרוחות. בסום לא הייתה רוח צד, הייתה רוח פנים, מה שעשה את זה גם נחוץ וגם לא מספיק קשה. התרסקות המונית בסוף, אצלנו כולם בריאים ושלמים שזו הייתה המטרה להיום. מחר עוד יום".

השלב השלישי בטרילוגיה הדנית יצא מחר מוויילה ויסתיים כעבור 182 ק״מ בסונדרבורג עם שלוש עליות בקטגוריה רביעית ופיניש שטוח לחלוטין. גם הפעם צפויות רוחות צד לתעתע ברוכבים, לפני ספרינט הסיום.