הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: חרוננוואגן ניצח בקטע השלישי של הטור

ואן ארט שסיים שני הגדיל את הפער בפסגה. פיליפסן הגיע שלישי

דני פורת, שליח ערוץ הספורט לדנמרק  03.07.22 - 18:49

הטור דה פראנס נפרד היום (ראשון) מדנמרק בסטייל. דילאן חרוננוואגן זכה בקטע השלישי והסופר דרמטי כשחצה ראשון את קו הסיום בסונדרברג (182 ק״מ מויילה), בעוד ווט ואן ארט סיים שני ויספר פיליפסן שלישי.

חרונוואגן השיג את ניצחונו החמישי בקריירה בטור דה פראנס ואותת לשאר הספרינטרים שהוא חוזר לכושרו הטוב מלפני ההשעיה. זה היה גם הניצחון הראשון של חרוננוואגן בטור מאז 2019. חרוננוואגן ויאקובסן, המנצחים של שני הקטעים האחרונים, היו מעורבים בתאונה בטור של פולין כאשר חרוננוואגן הושעה בעקבות מעשיו. יאקובסן סיים היום במקום החמישי לאחר שאיבד את הגלגל של מייקל מורקוב בקילומטר האחרון, ופטר סאגאן הוותיק הגיע למקום הרביעי.

ווט ואן ארט הפך לרוכב הראשון מאז 1930 שמסיים במקום השני בשלושת הקטעים הראשונים של הטור. הבלגי אומנם שוב הפסיד בספרינט על קו הסיום אבל הגדיל את הפער במאבק על החולצה הצהובה בזכות נקודות הבונוס. ואן ארט שנמצא בצמרת הדירוג רחוק שבע שניות מלאמפרט, ו-14 מפוגצ'אר.

השלב השלישי התנהל על מי מנוחות כאשר כ-30 קילומטרים לסיום נתפס הבורח היחיד של השלב מגנוס קורט המוביל בטבלת מלך ההרים. האירוע הבולט לפני הספרינט היה תאונה 10 ק"מ לסיום שפיצלה את הפלוטון לשניים. רוכבים כמו ג׳ייק הייג, טיבו פינו וריגוברטו אוראן שאיבדו 39 שניות מיותרות לגמרי. מחר הטור יגיע ליום המעבר לפני שיתחדש ביום שלישי בצפון צרפת. מייקל וודס וכריס פרום מפרמייר טק נתקעו גם הם בהתרסקות ואיבדו 39 שניות

גיא ניב הישראלי סיים במקום ה-169 בזמן של 4:15 שעות, מרחק 3 דקות ו-27 שניות מהמנצח בקטע.