הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חגיגה כפולה: ואן ארט ניצח בקטע הרביעי

צפו: לובש החולצה הצהובה הגדיל את הפער. פיליפסן חשב שזכה בקטע וחגג בקו הסיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.22 - 19:17

אחרי יום מעבר לא פשוט, הטור דה פראנס נחת לראשונה השנה בצרפת. לובש החולצה הצהובה, ווט ואן ארט, שפתח את התחרות שלוש פעמים ברציפות במקום השני, השיג סוף סוף את מבוקשו כאשר זכה הערב (שלישי) בקטע הרביעי של המרוץ והגדיל את היתרון שלו בצמרת הדירוג הכללי.

המירוץ שיצא מדנקרק (171.5 ק"מ לקאלה) התאפיין בשעות הראשונות בבריחה של שני רוכבים בלבד - מגנוס קורט הגיבור הדני שהגדיל את הפער שלו בפסגת חולצת המטפס, ואילו אנתוני פרס מקופידיס, שחשף את חולצת הקבוצה המקומית צפון צרפת. האחרון נבלע לפלוטון לפני הגבעה השישית והאחרונה של היום, כ-11 קילומטרים לסיום, ואז החל הקרב על ניצחון בקטע.

קבוצת יומבו ויסמה ביצעה את ההתקפה המתוכננת שלה, ושיגרה את ואן ארט לרכיבת סולו מדהימה, כאשר הוא הגיע ראשון לקו הסיום בקאלה וזכה בפעם השביעית בקריירה בשלב בטור. שמונה שניות לאחר מכן, הגיעה הרכבת של הפלוטון, בעוד יספר פיליפסן סיים שני (וחגג כי חשב שניצח) וכריסטוף לאפורט שלישי. אלכסנדר קרישטוף הגיע רביעי ביום הולדתו ואילו פטר סגאן, אלוף העולם לשעבר, חמישי.

ואן ארט ממשיך להוביל את הטור והפער שלו מאיב למפארט גדל ל-25 שניות, בעוד אלוף הטור טדיי פוגצ'אר מדורג שלישי, 32 שניות פיגור מהרוכב הבלגי של יומבו ויסמה. מדס פדרסן, הרוכב הדני של טרק סגאפרדו, מדורג רביעי (36+) ואילו מאתיו ואן דר פול (38+) סוגר את הטופ 5 של המרוץ החשוב בעולם. למעשה, כל הפייבוריטים הגיעו בבטחה ובו זמנית לקו הסיום. הרוכב הישראלי של פרמייר טק, גיא ניב, סיים במקום ה-154 בפיגור של למעלה מ-5 דקות מוואן ארט.

הרגע שכל רוכב בפלוטון חושש ממנו יגיע מחר בשלב החמישי שיתחיל בליל ויסתיים כעבור 157 ק"מ בארנברג. השלב הוא העתק של קלאסיקת פריז-רובה המפורסמת וכולל 11 מקטעים של אבנים מרוצפות. הרוכבים ינסו להמנע מפנצ'רים והתרסקויות בשלב שבו אולי אי אפשר לנצח את הטור דה פראנס, אבל לבטח אפשר להפסיד בו את הסיכוי לחולצה הצהובה.