הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קלארק: "חולם על הרגע הזה כבר 20 שנים"

רוכב ישראל פרמייר טק אחרי הזכייה בקטע בטור: "לא מאמין שעשיתי את זה. לפני חצי שנה לא הייתה לי קבוצה". חברו לקבוצה ניילנדס: "הוא נותן את הכל וראוי לניצחון הזה". גיא ניב: "כשסיימון ניצח, הייתה תחושה מטורפת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.22 - 18:49
"עשיתי את הכי טוב שלי". קלארק (צילום: נועה ארנון)
"עשיתי את הכי טוב שלי". קלארק (צילום: נועה ארנון)

רגע היסטורי נרשם הערב (רביעי) בשלב האבנים בצפון צרפת - בקטע החמישי של הטור דה פראנס. לראשונה בהיסטוריה, קבוצה ישראלית הגיעה למקום הראשון של המרוץ הגדול בעולם כאשר סיימון קלארק האוסטרלי היה חלק משישה רוכבים שהתגבשו לקבוצת בריכה והקדים על קו הסיום את טאקו ואן דר הורן ואת אדבלד בויזון האגן הנורבגי.

עבור פרמייר טק, הניצחון בטור הוא הגדול ביותר שלה מאז הוקמה ב-2014. הקבוצה הישראלית השלימה זכיות בכל שלושת הגרנד טורים. לפני קלארק, היו אלה דן מרטין (2020, וואלטה) ואלכס דאוסט (2020, ג'ירו) שרשמו ניצחונות במירוצים הגדולים.

"אני צריך לוודא שזאת באמת המציאות", התרגש סיימון קלארק בסיום. "אני חולם על הרגע הזה מאז שהייתי בן 16 והיום אני כבר בן 36, ואחרי 20 שנים החלום הזה הפך למציאות. אני רק ניסיתי לעשות את הכי טוב שלי, במשך ארבעה-חמישה ימים דיברנו על זה שזה אפשרי ושהכל יכול להיות".

"לפני חצי שנה הייתי בלי קבוצה, איש לא לקח אותי עד שקיבלתי הצעה ברגע האחרון מישראל פרמייר טק שהאמינו בי ועכשיו החזרתי לקבוצה בגדול. אני עדיין מתקשה לעכל או להאמין… זה בלתי נתפס", הוסיף קלארק בהתרגשות.

חברו לקבוצה כריס ניילנדס החמיא לחברו לקבוצה בסיום: "עבדנו כל כך קשה בשביל להשיג את הניצחון הזה סיימון היה פשוט פנטסטי בסיום. הוא חבר מצוין לקבוצה ונותן את הכל לקבוצה, הוא ראוי לניצחון הזה. היה יום רכיבה קשה, אבל הגענו אליו מוכנים. היו רגעים מלחיצים אבל זה היה מקטע כיף. אני מקווה שהאנשים שצופים בי באוסטרליה גאים בי על מה שקרה כאן היום".

גיא ניב, שנתקל בתאונה קלה במהלך המסלול כשהתנגש ברוכב אחר שנפל, אמר בסיום: "לא הצלחתי להחזיק את הכידון ב-2 המקטעים האחרונים, יש לי חתכים בכל הידיים, אבל כששמעתי שסיימון ניצח הייתה תחושה מטורפת. זה כל כך מגיע לו. אני חייב לציין שאפילו נהניתי מזה, זאת הייתה חוויה מטורפת. האבנים היו הרבה יותר גרועים ממה שחשבתי, אבל עברנו את זה".