הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרימוז' רוגליץ' פרק את הכתף ואיבד למעלה מ-2 דקות

אכזבה גדולה לרוכב הסלובני בקטע האבנים של הטור: "למזלי אני עדיין במירוץ"

דני פורת
דני פורת  06.07.22 - 21:42

הקטע החמישי של הטור דה פראנס סומן כאחד משלבי המפתח של הטור - כמו שאומרת הקלישאה - בשבוע הראשון אי אפשר לנצח בטור, אבל אפשר בקלות להפסיד אותו. בעוד סיימון קלארק עשה היום (רביעי) היסטוריה ורשם ניצחון אדיר בארנברג עבור ישראל פרמייר טק, פרימוז' רוגליץ' ירצה לשכוח מהר מאוד את שלב האבנים.

רוגליץ' פרק את הכתף בעקבות תאונה כ-30 ק"מ לסיום, לפני המקטע ה-5 של האבנים. כתוצאה מכך הוא איבד את הפלוטון ונאלץ לרדוף כל הדרך לפיניש, כשהוא מסיים בזמן של 2:02 דקות אחרי טדיי פוגצ'אר, האלוף המכהן. הפער ביניהם בדירוג הכללי עומד על 2:17 דקות, כאשר רוגליץ' מדורג במקום ה-44 הכללי.

רוגליץ', שסיים שני בטור של 2020, סיפר כי אופנוע שאיבד שיווי משקל באמצע הדרך ופגע במחסום שהתדרדר לכביש, גרם לתאונה. "הייתי צריך להחזיר את כתף למקומה רק אחרי שהתיישבתי על כיסא של אוהד בשולי הכביש. זה לא הדבר הכי טוב שיכול לקרות, אבל זה מה שיש", אמר רוגליץ'.

"היה עדיף אם לא היו פציעות, אבל זו הסיטואציה. בסופו של דבר החברים שלי לקבוצה התמודדו עם כל הבעיות ונראה איך יילך לנו בימים הקרובים. למזלי אני עדיין כאן", הוסיף רוגליץ'. חברו יונאס וינגגור, סגן אלוף הטור אשתקד, איבד 13 שניות בלבד לפוגצ'אר למרות שנאלץ להחליף פעמיים אופניים בשל תקלה טכנית. הפער של אלוף הטור מהרוכב הדני עומד על 21 שניות בלבד בדירוג הכללי.