ליגה איטלקית: הרכב הארגנטינאים הכי גדול בעת האחרונה

מראדונה, באטיסטוטה, סנטי ועוד. בארץ המגף בחרו את הטובים ביותר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.20 - 18:25
תחילת כתבה

במשך עשרות שנים ידועה היתה הליגה האיטלקית כקרקע פוריה עבור שחקנים מדרום אמריקה שהגיעו כדי להגשים את חלומם ולשחק באחת הליגות הטובות בעולם. לא מעט שחקנים ארגנטינאים הפכו לכוכבי על בארץ המגף, ולכבוד פגרת הקורונה, באתר פוטבול איטליה פינקו את הגולשים עם הרכב הארגנטינאי הטוב ביותר שלבשו את מדי קבוצות הסריה א בעת האחרונה.

בשער, באופן די מפתיע, בחרו בחואן מוסו, שוערה של אודינזה, שמועמד להחליף את סמיר הנדנוביץ' באינטר ועושה עבודה נהדרת ויציבה בין הקורות. מגן ימני כמובן נבחר לאייש חאבייר סנטי, אגדת אינטר ומי ששיחק למעלה מ-600 משחקים בסריה א'. צמד הבלמים הם דניאל פסארלה, אלוף העולם ב-1978, שכיכב בעיקר בפיורנטינה ולצידו וולטר סמואל הקשוח, אקס רומא ואינטר. מגן שמאלי חוסה צ'אמוט שזכור בעיקר מהקדנציות בלאציו ובמילאן.

הקשר האחורי הנבחר הוא דייגו סימאונה, שזכה עם אינטר בגביע אופ"א ב-1998 ושנתיים לאחר מכן לקח את קבוצת המיליונים של לאציו לדאבל. לצידו כקשר מרכזי, נמצא את חואן ורון, שעבר גם כן באינטר ובלאציו, אבל היה אהוב לא פחות בסמפדוריה ופארמה וזכה ב-10 תארים בארץ המגף. סוגר את שלישית מרכז השדה הוא אסטבן קמביאסו, שהוביל את אינטר לעשרות תארים במשך 10 שנים, כולל זכיה בטרבל ההיסטורי ב-2010.

קצת יותר מקדימה, תעשו כבוד לדייגו ארמנדו מראדונה, אליל אוהדי נאפולי שכבש את לבבות הדרום עם שתי אליפויות היסטוריות וזכיה בגביע אופ"א. שני החלוצים למעלה הם גבריאל באטיסטוה, המפציץ עם 183 שערים ב-318 משחקים במדי פיורנטינה, רומא ואינטר, ולצידו הרנאן קרספו שעבר חמש קבוצות איטלקיות וזעזע רשתות בכולן. בסה"כ 153 שערים ב-340 הופעות. פארמה, לאציו, אינטר, מילאן וגנואה מודות לו על כך.