ניצן שירזי: "הסיפור הזה כנראה מאחוריי"

מאמן הפועל חיפה והמנהל המקצועי של הפועל פ"ת עומתו בחשד להטיית משחק. החוקרים השמיעו להם הקלטה הקושרת אותם לכאורה לפרשה, אך השניים דבקו בגרסתם. שירזי: התנהלנו בצורה חוקית וערכית

מוטי פשכצקי ותומר לוי  24.06.11 - 11:45
תומר סיני (ברני ארדוב). ישוחרר בתנאים מגבילים
תומר סיני (ברני ארדוב). ישוחרר בתנאים מגבילים

תחילת כתבה

חוקרי מפלג ההונאה ויחידת לה"ב 433 הסכימו לשחרור תומר סיני, מראשי הפועל פתח תקוה, לביתו בתנאים מגבילים, אך לא מן הנמנע שיצטרך לחזור בשבוע הבא להמשך החקירה. המנהל המקצועי שוחרר למעצר בית בן 5 ימים לאחר שהפקיד ערבות עצמית בסך 25 אלף שקלים במזומן ולאחר עימות שנערך מוקדם יותר בינו לבין ניצן שירזי, מאמן הפועל חיפה בנוגע לחשד להטיית משחק.

לאחר ששירזי הגיע למקום, נערך עימות בינו ובין סיני שארך כחצי שעה. במהלך העימות הושמעה גם הקלטה שלכאורה קושרת את המעורבים בחשד להטיית משחק, אך השניים המשיכו לדבוק בגרסתם.  לאחר מכן עזב שירזי את המקום ובהמשך שוחרר גם סיני, כאמור, למעצר בית.

שירזי אמר לאתר ערוץ הספורט לאחר צאתו מהחקירה: "עברתי מספר ימים לא קלים, אבל אני שמח מאוד שכנראה כל הסיפור כבר מאחוריי. אנחנו מתנהלים בצורה הכי חוקית והכי ערכית שיש, גם אני וגם הפועל חיפה כקבוצה. אנחנו עם הפנים קדימה".

סיני, הנמצא במעצר כבר מספר ימים, היה אמור להיות במעצר עד יום ראשון אולם את השבת יעשה בביתו. הוא חשוד בהטיית משחקים, מתן שוחד וניהול לא תקין. באמצעות פרקליטו, עו"ד אלי כהן, הצליח להגיע לפשרה ולסיכום על שחרורו.

עו"ד אלי כהן ברך על ההחלטה בצאתו ממפלג ההונאה ביבנה, ואמר: "כמו שאמרתי מהתחלה, לא היה למשטרה בסיס לחשוד בהטיית משחקי כדורגל או במתן שוחד לשופט מבחינת משטרה. החקירה עשתה היום פעולות נוספות על מנת לא להשאיר גרגר אחד והפכה אבן על אבן ולדעתי מבינה שהכדורגל שלנו נקי מהטיות משחקים ומשוחד לשופטים. על אף שהחקירה נמשכת, אני מאמין שהיא תסתיים בקרוב מאוד".

הפרשה נחשפה כאן באתר לראשונה. לפני ארבעה ימים חלה התפתחות דרמטית בחקירה, לאחריה נעצרו סיני וגל חצור, הבעלים הנוסף בהפועל פ"ת, בחשד להטיית תוצאות והגשת חוזים כפולים. לגבי סיני דובר אף על חשד לקשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, סחיטה באיומים ועבירות נוספות, ורק ביום שלישי האחרון הוארך מעצרו.

עד כה נחקרו בפרשה בכירים בכדורגל הישראלי, כיושב ראש ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, בעלי תפקידים מרכזיים בהפועל פ"ת, שחקנים כאיליה יבוריאן ומאמנים.