אסף קינן תושאל 6 שעות: "התייחסו אלי יפה"

פרשת "הכדור המרכזי": השופט, אשר ניהל את ה-1:1 בין פ"ת לבני סכנין, הגיע ליבנה: "החקירות האלו הן לא סתם"

עידן חגי  12.07.11 - 16:44
עוד יום ב"כדור המרכזי". אסף קינן
עוד יום ב"כדור המרכזי". אסף קינן

תחילת כתבה

פרשת "הכדור המרכזי" שנחשפה לראשונה באתר ערוץ הספורט, בה נחקרים חשדות להטיית תוצאות משחקיה של הפועל פתח תקווה, נכנסה ליום נוסף של חקירות ותשאולים. הבוקר (שלישי) הגיע השופט אסף קינן למשרדי המפלג לחקירות הונאה ביבנה. בדומה לשאר נציגי איגוד השופטים שהגיעו אמש, גם קינן זומן לצורך תשאול בלבד.

  • על הכוונה לזמן את ביטון ושופטים נוספים פורסם לראשונה כאן באתר
  • הכל על פרשת "הכדור המרכזי", שנחשפה כאן באתר ערוץ הספורט
  • "אני יכול להגיד שהחקירות האלה הן לא סתם", אמר אסף קינן בצאתו ממפלג ההונאה. "אני יכול להגיד רק שהתייחסו אלי בצורה הוגנת ויותר מזה אסור לי לדבר". קינן נכנס לתשאול בשעה 10:30 ויצא כעבור 6 שעות". ביבנה חוקרים אפשרות להטיית תוצאות בשני משחקים בהם שפט קינן, ב-1:1 מול בני סכנין במסגרת הפלייאוף התחתון ובניצחון הגדול על כפר סבא במאבקים נגד הירידה.

    באיגוד השופטים התייעצו היום עם חבר הנהלת האיגוד דן רונן, בכיר במשטרה לשעבר, בנוגע להמשך הפעולות בפרשת "הכדור המרכזי". אתמול תקפו ראשי האיגוד את התנהלות החקירה של משטרת ישראל ובעקבות המלצה שהעביר רונן באיגוד יתנו מעכשיו למשטרה לעשות את עבודתה ומקווים כי "הפסטיבל" ייגמר במהרה. "אנחנו עדיין שומרים את הזכות לפנות למפכ"ל המשטרה ולשר לביטחון פנים ומקווים שלא נצטרך להשתמש בזה ושהתשאולים יתנהלו מעתה בצורה אחרת", אמר בכיר באיגוד.

    כזכור, כבר אמש הגיעו השופט לירן ליאני ומנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר לצורך תשאולים נוספים. הנציג הראשון של השופטים שהגיע למפלג ההונאה היה הקוון דודו ביטון, שתושאל כבר ביום ראשון. חשוב לציין כי על פי החוקרים כל מי שניהל או קשור למשחקיה של הפועל פתח תקווה במהלך העונה האחרונה יזומן לצורך תשאול, אם לא הוזמן בעבר.

    שמות נוספים שהוזכרו כמוזמנים אפשריים הם השופטים אלי חכמון ורועי ריינשרייבר כמו גם ראשי איגוד השופטים, בהם בן ציון שלמן. גם כאן לא יהיה מדובר בחקירה תחת אזהרה אלא בתשאול בלבד. אמש אמר בן ציון סלמן לאתר ערוץ הספורט: "דרך ההתנהלות של המשטרה לא מחמיאה. איגוד השופטים הוא ארגון שהבסיס שלו זה היושר הפנימי של אנשים ומה שעושים זה לרסק אותו סתם. חלק מהפרסומים מיותרים ופוגעים בארגון".