בלאט: "מה שקרה עם פדרמן לא היה נעים"

מאמן הצהובים התייחס לסערה בעקבות דבריו של הבעלים: "אוהב את דיוויד, הוא חבר. מבחינת החוזה יש עוד עניינים שלא נפתרו, נראה איך דברים יתפתחו". על חצי גמר האדריאטית: "צ'אנס להיסטוריה". אוחיון: "מצפים לאווירת יורוליג"

רועי גלדסטון  26.04.12 - 20:50
תחילת כתבהדווקא כאשר היה נדמה כי במכבי ת"א מתרכזים במשימות האחרונות שעוד נותרו להם לפני הכנת העונה הבאה, הצהובים נקלעו לסערה. המאמן דייויד בלאט נפגע עמוקות מדברים שאמר הבעלים דייויד פדרמן בראיון ל'ישראל היום' ובשל כך השהה את חתימתו בקבוצה. הערב (חמישי) ערכה האלופה אימון לקראת המשחק מול בודצ'נוסט בחצי גמר פיינל פור האדריאטית (שבת, 20:45), אך את מירב הפוקוס מיקדה כמובן המתיחות בצמרת המועדון.

"אני מרגיש בסדר גמור. היו יומיים של אימונים טובים", אמר בלאט והתייחס ספיציפית לדבריו של הבעלים, "אני אגיד לכם ככה: אני אוהב את פדרמן ומכבד אותו. הוא תרם רבות למכבי ת''א בלשון המעטה ועדיין תורם בכל המובנים. הוא איש יקר וגם חבר. קרה מה שקרה, לא היה נעים, אבל ממשיכים הלאה עם הראש קדימה למשימות החשובות". על עתידו במועון הוסיף: "אני לא חתמתי על החוזה, אבל זה היה נכון גם לפני המקרה. יש עוד עניינים שלא נפתרו, אבל נראה לאן זה יוביל. הכוונה היא להמשיך במכבי, אבל נראה לאן הדברים יילכו".

על המשחק מול בודצ'נוסט הוסיף המאמן: "זה פיינל פור שונה. זו ליגה חדשה, אבל אין כמו מכבי בלעשות היסטוריה וזה הזדמנות לעשות היסטוריה". המאמן גם דיבר על כך שלא הורגשה התרופפות במועדון: "חזרנו מהסדרה עם פנאתינייקוס בצורה יוצאת מהכלל. ניצחנו 5  משחקים רצופים בליגה וברוב המשחקים שיחקנו טוב מאוד. עמדנו במשימה שלנו גם לנצח משחקים ולא לרדת בגישה או באינטנסיביות. אני מקווה שזה ישרת אותנו טוב, כי כל המחשבה הייתה לשמור על רמה גבוהה, לקראת האדריאטית".

ואיך הגיבו השחקנים להתרחשויות האחרונות במועדון? יוגב אוחיון ניסה להרגיע: "אני לא ידוע על מה מדברים, באמת שאין לי מושג. אני לא רואה שום שינוי אצל דיוויד בלאט, האווירה היא טובה ודייויד מבסוט. הכל בסדר". על חצי הגמר בשבת אמר: "ברור שיש מתח ויש התרגשות. אנחנו מצפים להגיע כבר במשחק ולחוות אווירת יורוליג. זה כמו משחק יורוליג ואני חושב שהקהל יגיע, יתן דחיפה וניתן משחק טוב".

פורוורד מכבי ת"א, דווין סמית', אמר לפני המשחק: "התכוננו כל השבוע, אנחנו מגיעים מוכנים. כבר מתחילת העונה אחת המטרות שלנו היתה להגיע לפיינל פור האדריאטית ולזכות בתואר. מבחינתנו כל משחק לכל אורך הדרך, לא משנה באיזו ליגה, הוא תמיד משחק חשוב. אנחנו כבר מצפים למשחק בשבת, בודצ'נוסט היא קבוצה טובה, ננסה קודם לנצח אותה ואז נחשוב על הגמר".

כזכור, פדרמן מתח ביקורת רבה על בלאט, ובין היתר אמר בראיון: "מה שקרה עם תיאו פאפאלוקאס היה מאוד קרוב למה שהיה עם גרשון בניו יורק, ואנחנו לא ניתן לזה לעבור. אתה לא מתנהג לשחקן ברמה של פאפאלוקאס כאילו זה שחקן נוער, גם אם הוא איבד 6 כדורים. עוד לא נתקלתי במאמן כדורסל שאין לו שריטה. באופן טבעי זה כנראה חלק מהמקצוע, הם כל הזמן בלחץ. אבל במקרה הזה בלאט הגיע קרוב מאוד לקו שאני לא מוכן לעבור". עוד ציין פדרמן כי "ליאור אליהו היה צריך לשחק יותר בהצלבה מול פאנאתינייקוס".

בלאט, כאמור, נפגע מהדברים, עליהם התנצל פדרמן באתר ערוץ הספורט: "לא הייתה לי שום כוונה לפגוע, לא בכבוד של דייויד בלאט, ולא במעמדו בקבוצה. דייויד יודע עד כמה במכבי מעריכים את העבודה שלו ועד כמה מעוניינים שהוא יישאר ויראה את העתיד שלו במכבי". "יכול להיות שחלק מהדברים מתפרשים בצורה כזו או אחרת ואני כמובן מצטער אם זה מתפרש לא נכון", הוסיף. "כדי למנוע אי הבנות, לדייויד יש גיבוי מוחלט מהנהלת מכבי ת"א, כולם עושים מפעם לפעם טעויות, ויכול להיות שהיה באמת עדיף לדבר על הדברים במסגרת אחרת".