חגיגות האליפות נידחו: 0:1 ללרנקה על אפואל ניקוסיה

התואר יחכה: רן בן שמעון מנע את הנפת הצלחת. דודו ביטון לא שותף, 90 דקות לגיא חיימוב שנתן תצוגה הירואית בין הקורות. בבלגיה, ברדה נכנס בדקה ה-73 ב-0:0 של גנק ולוקרן. שיש שיחק 62 דקות ב-2:0 של בוורן, בדש נכנס בדקה ה-79

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.13 - 19:27
תחילת כתבה

אפואל ניקוסיה יכולה היתה לזכות באליפות קפריסין כבר הערב (שבת), אבל הפסידה 1:0 לא.א.ק לרנקה של רן בן שמעון. 3 מחזורים נותרו לסיום באי השכן כשאנורתוזיס, השנייה בטבלה תתארח רק מחר אצל אומוניה ניקוסיה. אם תפסיד, האליפות תהיה של אפואל, אם תנצח, הפער מהמוליכה יקטן ל-5 נקודות.

מבחינת הישראלים, דודו ביטון לא שותף בשורות אפואל ניקוסיה, גיא חיימוב פתח בין הקורות אצל לרנקה. אלכס דה סילבה כבש שער יפהפה בדקה ה-78 והעלה את החבורה של בן שמעון זמנית למקום ה-3  שמוביל לאירופה. רן בן שמעון הורחק מהספסל בדקה ה-66. 

המשחק נחצה לשניים, כאשר כל קבוצה שלטה במחצית אחרת. אפואל הגיעה להזדמנויות נהדרות במחצית הראשונה אבל הצלות מצויינות של חיימוב השאירו את התוצאה מאופסת. במחצית השנייה לרנקה היתה טובה יותר וגם הצליחה להביא את זה לידי ביטוי בתוצאה.

מחר, אומוניה ניקוסיה של יובל שפונגין תארח את אנורתוזיס, אם החבורה של שפונגין תנצח, היא תעניק את האליפות לאפואל ניקוסיה. אם תפסיד הקרב יעבור למחזור הבא, כשאפואל תארח את אומוניה ותוכל לחגוג בביתה, לרנקה תשחק מול אנורתוזיס.

בבלגיה, אליניב ברדה נכנס בדקה ה-73 בתיקו המאופס של גנק מול לוקרן, שצימקה את הפער מהפסגה ל-4 נקודות ועלתה זמנית למקום ה-3. גל שיש שיחק 62 דקות ב-2:0 של בוורן מול מכלן. ברק בדש נכנס בדקה ה-79, מוחמד גדיר לא שיחק. בפלייאוף האמצעי, שלומי ארבייטמן היה בסגל, אך לא שותף בניצחון 0:1 של מונס אצל ליירסה. מתן אוחיון לא היה בסגל שרלרואה ב-0:0 אצל לובן.