"הסוכנים שלי דיברו עם ג'ורדי, אשמח להתמודד מול ברק לוי"

רגע לפני משחק העונה של לרנקה, גיא חיימוב מדבר על מכבי ת"א: "אני שמח על האליפות, אבין אם ירצו להשאיר את אניימה. אשקול הצעות מקבוצות בישראל". על המעבר לחו"ל אמר: "הדבר הכי טוב שקרה לי, ארצה להמשיך עם בן שמעון"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  11.05.13 - 11:30
חיימוב, יחזור למכבי ת"א?
חיימוב, יחזור למכבי ת"א?
תחילת כתבה

אפואל ניקוסיה ודודו ביטון כבר זכו באליפות וכעת שאר הנציגים שלנו בקפריסין נאבקים על הכרטיסים לאירופה. ביום ראשון, לרנקה תפגוש את אנורתוזיס לקרב צמרת לוהט כאשר המנצחת תעשה צעד גדול בדרך לאירופה. בואו נעשה סדר, אפואל מובילה את הטבלה עם 68 נקודות, אומוניה נמצאת במקום השני עם 63, אנורתוזיס עם 62 ולרנקה רביעית עם 61.

כידוע, ללרנקה יש שני ישראלים, רן בן שמעון בעמדת המאמן (מורחק), והשוער גיא חיימוב (שלא ישחק בגלל צהובים) ואילו לפמגוסטה יש את ברק יצחקי ומשה אוחיון. בקיצור שני ישראלים ישחקו ככל הנראה באירופה ואילו שניים אחרים עשויים למצוא את עצמם בחוץ. אז לרגל הקרבות בליגה הקפריסאית, הזכיה של מכבי ת"א ובכלל ההצלחה בחו"ל, תפסנו את גיא חיימוב לשיחה.

"אנחנו מכינים את עצמנו הכי טוב שיש", אמר חיימוב לקראת המשחק, "בסך הכל הייתה לנו שנה מצוינת כי עד השנה הזו הספיקו 40 ומשהו נקודות כדי להגיע לפלייאוף והשנה היינו צריכים מעל 51 נקודות, מה שמסביר את הקושי בליגה. זה בעצם המשחק הכי חשוב שלנו העונה כי הפסד יוציא אותנו מהתמונה לגמרי. מצד אחד עד עכשיו עשינו את ההישג הכי גדול מבחינת המועדון בכל מה שקשור לסטטיסטיקות. המשחק הזה יכול לתת אישור שעשינו דבר גדול"

דווקא במשחק כל כך חשוב, אתה לא יכול לשחק. זה בטח לא פשוט..
"יהיה קשה לראות את המשחק מבחוץ, זה קרה לי פעם אחת העונה כשנפצעתי באף. תמיד אתה רוצה להיות על המגרש ולעזור לחברים שלך. אני מניח שגם לרן זה יהיה ממש קשה"

דיברו איתך כבר ממכבי ת"א?
"מכבי לא דיברה איתי אבל אני בטוח שהסוכנים שלי בקשר עם ג'ורדי. זה הבית שלי אבל אני רוצה לשחק. זה הגיוני שקבוצה שלקחה אליפות עם שוער כמו אניימה תרצה שהוא ימשיך".

מה יקרה אם אניימה לא ימשיך?
"השאיפה שלי היא לשחק. אני אסיים פה את העונה ואחשוב על זה ביחד עם מכבי ת"א".

החוויה בחו''ל נתנה לך חשק להישאר באירופה?
"אני יכול להגיד שזה הדבר הכי טוב שקרה לי, גם מבחינת הניסיון וגם מבחינת היכולת. זה לא קל להתאקלם כל כך מהר כשהכל קורה מרגע לרגע. הצלחתי הרבה בזכות אשתי והמשפחה והקבוצה שקיבלו אותי מאוד יפה".

יש כבר הצעות מקבוצות אחרות?
"יש כל הזמן הצעות. גם לרנקה רוצה שאני אשאר אבל בגדול המצב הכלכלי פה קשה מאוד. דברים פה לא ממש ברורים".

לנוכח המצב הכלכלי, גם אתה לא מקבל משכורות?
"כן, כבר כמה חודשים. נפגעו מהמצב גם אנשים קשיי יום וגם מי שבמעמד יותר גבוה. סגרו פה חשבונות לאנשים, גם אצלנו בקבוצה. אבל אני מאמין שזה ייפתר. הם דואגים לפתור ואני בטוח שברגע שהבנקים יגמישו את התנאים שלהם, גם אנחנו נקבל משכורות".

רן בן שמעון מוזכר כמועמד לאפואל ניקוסיה, בטח אתה רוצה להגיע איתו
''אין ספק שלהיכן שרן הולך, אני ארצה ללכת איתו. אני רואה את הנתונים שיש לי איתו ואני חושב שתמיד יהיה לי טוב איתו. אני מאוד אוהב ומעריך אותו אבל יש לי חוזה במכבי ורק אחרי שנשב איתם אני אראה איך ממשיכים"

אם תיווצר סיטואציה שתצטרך להילחם על מקום עם ברק לוי תרצה?
"אם תיווצר סיטואציה כזו, אני אקח אותה בשתי ידיים. כי אני חושב שהשנה הזאת תרמה לי גם לחוסן המנטלי, גם ליכולת ולניסיון ואני מוכן לאתגר"

עקבת אחרי ברק לוי השנה?
"כן, ראיתי חלק מהמשחקים שהוא שיחק. מגיע לו כל הכבוד כי הוא לקח את ההזדמנויות בשתי ידיים וזה לא קל כשאתה מחליף שוער כמו אניימה. הוא שוער צעיר ואני מאמין שהוא רק בתחילת הדרך היפה שלו".

אם תהיה לך אפשרות לשחק בקבוצה אחרת בישראל, תלך על זה?
"השאיפה הראשונה שלי היא לשחק בחו"ל אבל אם תהיה הצעה מקבוצה גדולה נצטרך לשקול אותה יחד עם מכבי תל אביב".

איך נראתה האליפות של מכבי תל אביב מהאי השכן?
"ראיתי את משחק האליפות ושמחתי בשביל החברים שלי שזכו אחרי שנים. במיוחד היא כיף בשביל הקהל שהגיע לכל מקום בארץ ותמך בקבוצה. חשוב שמועדון כמו מכבי יחזור לקדמת הבמה  בכל מה שקשור לתארים".

מכבי ת"א ירדה מלבורדה
במכבי ת"א ממשיכים לחפש חיזוק לקראת העונה הבא, אבל היום החליטו במועדון לוותר על שחקנה הקולומביאני של אנורתוזיס פמגוסטה ריקרדו לבורדה, שהוזכר בתקשורת הקפריסאית כמועמד הצהובים החליטו בשלב זה שלא לפתוח עימו במשא ומתן. מדובר בשחקן שנחשב ליקר, אבל הוא עבר פציעה לא פשוטה בברך ולכן מחירו ירד.