"ריקן הגיע למועדון של הקהילה היהודית, האוהדים יטריפו אותו"

אחרי חתימת הקשר בציריך, כפי שפרסמנו כאן לראשונה, הישראלים שהיו בשווייץ כבר מחלקים כמה טיפים בחינם. אבי תקוה מייעץ (''שילמד כמה שיותר שפות'') ואפילו מקנא מעט: ''בא לי להיות בנעליו". גם משה אוחיון מפרגן: ''קבוצה ענקית"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  18.06.13 - 10:15
ריקן. יעשה חיים בשווייץ (צילום: ברני ארדוב, וואלה!)
ריקן. יעשה חיים בשווייץ (צילום: ברני ארדוב, וואלה!)
תחילת כתבה

עזיבתו של אבי ריקן לציריך, כפי שפורסם כאן באתר לראשונה, הביאה איתה הדים רבים. הקשר המצוין חתם אמש (שני) ל-3 שנים במועדון משווייץ ועשרות אוהדים התקשרו לברך אותו על המעבר שנעשה באמצעות סוכנו מאיר ריפמן. "לא נשכח את מה שנתת לנו ומה שהיית עבורנו", כתבו אוהדים לשחקן שעבר בינתיים בדיקות רפואיות בקבוצתו החדשה, וגם שמעו ממנו כי אם יחזור לארץ - ירצה לשוב לקבוצה בה גדל.

מי שאולי יותר טוב מכולם את הליגה השוויצרית, הוא אבי תקוה, ששיחק שלוש שנים בגראסהופרס ושנתיים נוספות ביאנג בויז. "העזיבה של ריקן היא התקדמות אדירה מבחינתו", סיפר קשר העבר לאתר ערוץ הספורט. "ציריך זה מועדון רציני והעיר עצמה מדהימה. אין לי מילים לתאר".

תקוה המשיך, ונשמע גם כמי שמעט מקנא בדרכו החדשה של ריקן: "בא לי להיות פתאום בנעליו, כי הוא מגיע למועדון מאוד מכובד עם קהל אוהדים גדול. אסור לשכוח שזו הקבוצה של הקהילה היהודית, ואני מכיר אישית כמה אוהדים שיטריפו אותו כבר מעכשיו".

על ההבדלים בין הליגה הישראלית לזו השוויצרית אמר תקוה: "הליגה שם טובה בהרבה מהליגה בישראל. אני יכול להמליץ לו ללמוד כמה שיותר מהר את השפות המדוברות - גרמנית, איטלקית וצרפתית - כי ככה יהיה לו יותר קל. מבחינת התנאים אין לו מה לדאוג".

עוד ישראלי ששיחק בשווייץ הוא משה אוחיון. "אבי ריקן עשה עונה נפלאה ומגיע לו להתקדם", סיפר הקשר, שהיה גם כן בעברו בבית"ר ירושלים. "כל הכבוד לסוכן שלו, שהצליח לסדר לו קבוצה בסדר גודל הזה. זה מועדון ענק בשווייץ, עם אצטדיון חדש וקהל מאוד תומך".

אוחיון סיכם: "העיר עצמה היא יפהפיה והשקט בה הוא תענוג. יש שם קבוצות טובות כמו באזל של מוראט יאקין, שהיה המאמן שלי בלוצרן והצליח גם בליגה האירופית. יחד איתם גם גראסהופרס ויאנג בויז, שהן קבוצות ברמה גבוהה. יש שם הרבה עניין".

גם בקבוצה עצמה כבר מצפים בכיליון עיניים להגעת השחקן. "אני בטוח שאבי ריקן יציג את היכולות שלו כבר מהתחלה, זה באמת יהיה חיזוק לקבוצה שלנו", אמר עוזר המאמן מאסימו ריצו. נשיא המועדון אנצ'ילו קאנפה הוסיף: "אנחנו מאושרים שעם החתמת אבי ריקן ישחק אצלנו לראשונה כדורגלן ישראלי".