דיווחים: יוסי בניון הוצע לליבורנו ופארמה, גם אייאקס בתמונה

על פי הפרסומים בארץ המגף, אצל פארמה לא מעוניינים כרגע לצרף את הקשר הישראלי ששוחרר הקיץ מצ'לסי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.08.13 - 11:45
בניון, גם איטליה זו אופציה (gettyimages)
בניון, גם איטליה זו אופציה (gettyimages)
תחילת כתבהיוסי בניון לא שלל אפשרות של מעבר לארצות הברית, גם סין הוזכרה וכמובן שקבוצה מהפרמייר-ליג היא האופציה המועדפת, אבל באירופה טוענים שהקשר הישראלי עשוי דווקא לעבור למועדון מהסרייה A האיטלקית.

על פי פרסומים בארץ המגף, בניון הוצע לשתי קבוצות מהליגה האיטלקית הבכירה - פארמה וליבורנו. בעוד שהראשונים לא הביעו בינתיים עניין להחתימו לקראת העונה הקרובה, אצל ליבורנו עדיין שוקלים את צירוף הקשר הישראלי המנוסה.

"בהתחשב בניסיון שיש לו ובהנחה שלא איבד את יכולותיו, החתמת בניון עשויה להיות הזדמנות מעניינת", ניתח הפרשן האיטלקי המוכר אלפרדו פדולה, שהסביר: "פארמה לא נראית מתעניינת כרגע, אבל בליבורנו בהחלט חושבים על זה".

אם אכן העברה שכזאת תתממש בסופו של דבר, יהפוך בניון לשחקן הישראלי השלישי בליגה האיטלקית. הראשון היה כמובן טל בנין, ששיחק במדי ברשיה, והשני היה ערן זהבי בפאלרמו.

בנוסף, בהולנד פורסם כי יוסי בניון הוא אחד המועמדים להחליף את כריסטיאן אריקסן הדני, שנמכר לטוטנהאם. המועדון מאמסטרדם, כזכור, שובץ לבית עם ברצלונה, מילאן וסלטיק בליגת האלופות.

כזכור, שתי הקבוצות שנראו עד כה הכי רציניות במרדף אחר בניון, ששוחרר לאחרונה מצ'לסי, היו פולהאם וסטוק סיטי מהפרמייר-ליג. גם קריסטל פאלאס הוזכרה כמתעניינת בשירותיו של הישראלי, כמו גם חטאפה מהליגה הספרדית.

יוסי בניון, שהחל את דרכו הבין-לאומית במחלקת הנוער של אייאקס, כבר שיחק במדי 5 קבוצות בוגרות שונות ברחבי אירופה. הראשונה הייתה כמובן ראסינג סנטאנדר הספרדית, לפני שב-2005 עבר לווסטהאם. מהפטישים עבר לליברפול, שם הפך לאחד השחקנים הבולטים של האדומים, והמשיך לצ'לסי ולתקופות השאלה בארסנל ושוב בווסטהאם.