רשמית: אוראל התירה את חוזהו של טוטו תמוז

החלוץ הישראלי, שרשם 7 הופעות בלבד בליגה הרוסית, יעזוב אחרי חצי שנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.14 - 12:29
שלום לך רוסיה. תמוז שוחרר
שלום לך רוסיה. תמוז שוחרר
תחילת כתבה

הגיחה הקצרצרה של טוטו תמוז לאירופה הסתיימה, וזה לקח רק חצי שנה. החלוץ הישראלי שוחרר היום (שני) רשמית מאוראל וסיים את דרכו בליגה הרוסית אחרי שבילה בעיקר על הספסל הקפוא והרבה פחות על הדשא. המועדון הודיע היום שחוזהו של תמוז מבוטל וכי הוא חופשי לחפש קבוצה אחרת.

זה לא היה השידוך הטוב ביותר בין שחקן ישראלי לקבוצה אירופית, וזה בלשון המעטה. טוטו עזב את הפועל תל אביב לטובת הקור הרוסי, אבל בפועל שותף רק בשבעה משחקים, בעיקר כמחליף, ולא כבש אפילו שער אחד. היחסים בין תמוז לקבוצה הלכו והתערערו עד להחלטה להתיר את חוזהו ולוותר סופית על שירותיו.

התקרית האחרונה בין הצדדים היתה מוזרה במיוחד. תמוז שהה בישראל בזמן פגרת החורף, אולם אוראל שחררה הודעה רשמית כי החלוץ הישראלי עזב במפתיע את רוסיה והקבוצה לא יודעת היכן הוא נמצא. נראה כי תקופה ארוכה שבאוראל מחפשים דרך להיפטר מחוזהו של השחקן, והנה הושלמה המשימה.

טוטו תמוז עדיין לא חגג את יום הולדתו ה-26 אבל כבר עבר לא מעט קבוצות. הוא החל את הקריירה במחלקת הנוער של הפועל פתח תקוה ועלה לקבוצה הבוגרת כשהיה בן 17 בלבד. בעונת 2006/7 הוא כבר לשחק בבית"ר ירושלים ובעונה הראשונה סיים כמלך השערים שלה עם 10 כיבושים. בעונת 2010/11 תמוז הפך לשחקן של הפועל תל אביב, במדיה כבש 44 שערים ב-88 הופעות, לפני ששוחרר ועבר לאוראל.