שכח את חיפה: אריק בנאדו בדרך לקפריסין

פרסום ראשון: אקס הירוקים אולי חווה עונה לא פשוטה בישראל, אך זוכה להתעניינות באי השכן. בנאדו מנהל משא ומתן עם שתי קבוצות, כשאחת מהן היא א.א.ל לימסול שתשתתף במוקדמות הצ'מפיונס

תומר לוי
תומר לוי  05.06.14 - 11:15
בדרך לקפריסין
בדרך לקפריסין
פרסום ראשון

תגיות: אריק בנאדו

תחילת כתבה

פרסום ראשון: אריק בנאדו בדרך לקפריסין. אקס מכבי חיפה מנהל בימים האחרונים משא ומתן עם שתי קבוצות מהאי השכן כאשר אחת מהן היא א.א.ל לימסול, שתשתתף במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה.

הקבוצה השניה היא ככל הנראה היא אנורתוסיס פמגוסטה, שעברה עונה רעה מבחינה מקצועית ומנסה להשתדג בקיץ. כזכור אותה פמגוסטה שיחקה בעבר בליגת האלופות ובין אלה שאימנו אותה היה גם רוני לוי. בכל מקרה, הכיוון הוא כנראה לימסול כאשר הקשר נוצר על ידי סוכן קפריסאי, שמייצג את הקבוצות ופנה אליהן באופן רשמי.

עבור בנאדו מדובר באופציה מצוינת אחרי שסיים את העונה שעברה במכבי חיפה והוחלף על ידי אלכסנדר סטנויייביץ'. כרגע לא נראה שלמאמן תהיה קבוצה בליגת העל בפתיחת העונה הבאה ועל כן, הוא מעוניין באופציה הזו. הערכה היא שבימים האחרונים, המשא ומתן יימשך ואם יצליח, הוא יעבור לקפריסין כבר בתקופה הקרובה.

א.א.ל לימסול שהוקמה ב-1930 זכתה ב-6 אליפויות, האחרונה שבהן ב-2012. בנוסף, לקבוצה יש שישה גביעים כששלושת האחרונים הושגו ב-1985, 1987 ו-1989. את העונה האחרונה סיימה הקבוצה במקום השני באחת הסיומות הדרמטיות שידעה הליגה הקפריסאית.

לימסול הוליכה את הטבלה עד מחזור הסיום, ואף אירחה את המשחק האחרון מול אפואל ניקוסיה, אך ספגה 1:0 ביתי ואיבדה את האליפות כשלשתי הקבוצות יש 81 נקודות ולמרות שלימסול עם הפרש שערים טוב יותר, אפואל חגגה תואר בזכות המפגשים בין השתיים. בסגל של הקבוצה משחקים חמישה קפריסאים בלבד, מתוך 23 שחקנים. אצטדיונה של א.א.ל מכיל 13,300 מקומות ומלא ברוב המשחקים.

ולא רק בנאדו על הכוונת באי השכן. היום התברר כי גם מאמן ק"ש, ברק בכר, קיבל הצעות לאמן בקפריסין, אך דחה אותן. קרית שמונה פירסמה הודעה בה נכתב: הוצע לו אצ משרת המאמן באחת מהקבוצות הנ"ל, כאשר אחת מהם תתמודד העונה במוקדמות ליגת האלופות. המאמן הקבוצה הודיע על כך ליו"ר המועדון איזי שרצקי, אך הבהיר כי יש לו חוזה במועדון אותו הוא מכבד''.

בכר אמר בתגובה להתעניינות: "כל כולי בקריית שמונה ובהכנת הקבוצה לעונה הקרובה. ההצעות אמנם מחמיאות ומפתות אך אינם רלוונטויות מבחינתי. בהצלחה לכולנו בעונה הקרובה".