דמארי: "הרבה יותר טוב לי כאן מאשר בישראל"

הלהיט החדש של אוסטריה וינה לא מתגעגע לליגת העל ("הרמה פה גבוהה יותר"), אך גם לא שוכח מאיפה הגיע. בראיון ל'חמש באוויר' מנחם החלוץ את בן בסט ("יהיה פקטור במכבי") ובטוח: "הפועל לא תרוץ לתואר אך גם לא תרד ליגה". צפו בשער הניצחון מול זלצבורג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.09.14 - 17:30
תחילת כתבה

במשך חודשים ארוכים היה עומר דמארי בחוסר ודאות מוחלט בנוגע לעתידו המקצועי, אבל עכשיו - אחרי שכבר חתם לארבע שנים באוסטריה וינה - נראה שהכל היה שווה את זה. חלוץ נבחרת ישראל הפך באופן מיידי לפקטור משמעותי באחד ממועדוני הפאר באוסטריה, ומאז גם הספיק לפרוע לא מעט שטרות. השיא עד כה הגיע בתחילת השבוע - עם שער ניצחון מול האלופה המכהנת, רד בול זלצבורג.

היום (שני), אחרי שסידר לקבוצתו החדשה ניצחון שני העונה, דמארי עלה לראיון ב"חמש באוויר", תכנית הרדיו של ערוץ הספורט, וסיפר על התחושות במדינה, ניתח את ההבדלים בין הליגה האוסטרית לליגת העל בישראל וכמובן התייחס גם למצב של האקסית.

"אני כבר מרגיש שהשתחררתי. הרבה יותר טוב לי כאן ממה שהיה לי בארץ מבחינת המשחק", הפתיע דמארי בפתח דבריו. "יותר קל לי במהלך המשחק, כי יש לצידי שחקנים עם יכולות אישיות גבוהות. אני גם מקבל תנאים טובים מסביב, הרבה עזרה. כשמנצחים אז יש הרגשה טובה". על המצב של אוסטריה וינה, שפתחה את העונה בצורה לא טובה, אמר החלוץ: "אין ספק שהמקום בטבלה (מקום 7 - 10 נקודות מהפסגה) לא תואם את היכולת שלנו. היו לנו הרבה משחקים טובים, אבל סבלנו מחוסר מזל. אני שמח שבמחזורים האחרונים חזרנו לעצמנו. אם ניצחנו את זלצבורג, הקבוצה הכי טובה באוסטריה, זה אומר הכל".

"הליגה האוסטרית שווה או אפילו קצת יותר טובה וחזקה מהליגה הישראלית. זלצבורג קבוצה מאוד טובה, יותר ממכבי תל אביב", סיפק דמארי חוות דעת מקצועית. "הליגה האוסטרית קצת יותר פיזית, הליגה הישראלית טיפה יותר טכנית. אין הבדלים כל כך גדולים".

כפי שאפשר להבין, דמארי לא ממש מתגעגע לכדורגל הישראלי, אבל הוא גם לא שוכח מאיפה הגיע. החלוץ התבקש להתייחס למצבו של עדן בן בסט במכבי ת"א, וענה: "חלוץ תמיד צריך הרבה בטחון ושקט. יש משחקים שלא הולך והכי קל זה להוריד לספסל. בן בסט הוכיח את עצמו בהרבה מקומות ואני בטוח שהוא יהיה פקטור משמעותי במכבי. חלוץ צריך בטחון וגב מהמאמן כדי להצליח. אני מקבל את זה באוסטריה ומאחל גם לו לקבל את זה. עדן הגיע מליגה טובה בהרבה מישראל, אבל למאמן יש שיקולים משלו".

ומה לגבי האקסית, שנראה כי עוד תתגעגע רבות לעומר דמארי? "לא יצא לי לראות את ההפסד של הפועל תל אביב בקריית שמונה. אני מקווה שהם יתאוששו בהמשך. הפועל לא תרוץ העונה לאליפות אבל גם לא תרד לליגה הלאומית. אני מאמין שהקבוצה תשחק כדורגל חיובי בסופו של דבר", סיכם החלוץ.