דמארי: "מפגש עם באיירן? חולם על השער הראשון בלייפציג"

חלוץ הנבחרת בראיון ראשון אחרי החתימה במועדון מליגת המשנה בגרמניה: "זה שדרוג מקצועי וגם כלכלי. רוצה לעלות לבונדסליגה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.01.15 - 16:40
תחילת כתבה

רק בקיץ האחרון חתם עומר דמארי על חוזה לארבע שנים באוסטריה וינה, וכבר היום (רביעי) יצא חלוץ נבחרת ישראל לדרך חדשה. דמארי, שכבש שמונה שערים ב-13 הופעות באוסטריה, חתם לארבע שנים וחצי ברד בול לייפציג - מועדון אשר חולם להעפיל לליגה הבכירה בגרמניה בתום העונה. לייפציג, אגב, שילמה 5.5 מיליון יורו לאוסטרים עבור החלוץ, ותוסיף מיליון וחצי יורו במידה שתעפיל לבונדסליגה.

שעות קלות אחרי שהצטרף רשמית לליגה השנייה בגרמניה, דמארי העניק ראיון ראשון לאתר ערוץ הספורט - בו הוא נשמע נרגש במיוחד מהמעבר. "מתרגש להגיע למועדון ענק בסדר גודל כזה ומודה לסוכנים שלי רונן וגלעד קצב ואדם קידן שהצליחו להביא אותי לכאן", אמר הליגיונר הבכיר בפתח דבריו.

"אני לא נכנס לעניין של כמה שילמו עליי", התעקש דמארי והוסיף: "זה אתגר חדש עבורי ואני בא בשיא המוכנות. הכל ברמה של בונדסליגה במועדון, משקיעים פה הרבה מאוד מאמצים כדי לעלות ליגה עוד השנה וזו המטרה שלי, להגיע לבונדסליגה. זה שדרוג מקצועי ושדרוג כלכלי אדיר עבורי. אשתי היתה מאוד בעד שנעשה את הצעד הזה ואני חושב שעשיתי צעד נכון".

חולם כבר על המפגשים מול באיירן מינכן?
"לא חולם כל כך רחוק. חולם על הגול הראשון שלי פה ולעלות לבונדסליגה. היה לי כיף מאוד באוסטריה, לעולם אני לא אשכח את התקופה הזו ואני מודה לאנשים שהיו איתי שם. בתוך תוכי ידעתי כל הזמן שאוסטריה וינה תהיה תחנת מעבר".

ורמוט ושכטר לא הצליחו בגרמניה. זה לא גרם לך לחשש מסוים?
"אני לא חושש מכלום ומאמין ביכולת שלי להצליח. אני גם לא חושב שגילי ואיתי נכשלו, ברוב הזמן גילי היה פצוע ואיתי פתח טוב ונפצע".

מחלת הנשיקה ממנה נרפאת לאחרונה באה דווקא בתקופה הכי יפה בקריירה שלך
"זה נכון. המחלה הזו הרסה לי כי הייתי באמת בתקופה טובה, אבל בסך הכל הפסדתי רק שני משחקים בליגה האוסטרית. נכון שהחסרתי אימונים והכושר שלי קצת נפגע אבל אני אעבוד קשה כדי לחזור לכושר שלי".