נאתכו: רוצה להנות שוב אחרי אולימפיאקוס

הקשר שחתם בפרטיזן בראיון ל"חמש באוויר": "היא הכי רצתה בי". בנוסף סיפר: "חזרה לישראל היא לא אופציה, היחס שבניון קיבל הדאיג אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.19 - 17:44
תחילת כתבה

בשנים האחרונות, לכדורגל הישראלי אין ליגיונרים רבים עם רזומה מרשים כמו זה של ביברס נאתכו. הקשר פותח בימים אלו את העונה העשירית שלו באירופה במדי פרטיזן בלגרד ומקווה לחזור להיות שחקן מפתח בקבוצה בכירה, לאחר עונה פחות טובה במדי אולימפיאקוס ביוון. "בשנה האחרונה לא נהניתי מכדורגל, והבנתי שזה חשוב לי מכדי שאעשה את הטעות הזו שוב. עכשיו שחתמתי בפרטיזן בלגרד, מועדון שגרם לי להרגיש מאד מחוזר ורצוי, אני הולך לתת הכל כדי לתרום לקבוצה", הוא סיפר בראיון ל"חמש באוויר".

"היו הצעות מהרבה ליגות וקבוצות", סיפר נאתכו על ההחלטה להגיע לפרטיזן. "בחנתי כל אחת בצד המקצועי, בצד המשפחתי ובצד הכלכלי. היו הצעות הרבה יותר גבוהות מפרטיזן, אבל היא הראתה לי שהכי רצתה בי. הייתי קרוב לסיבאספור, אבל בגלל שלא מצאתי מקום טוב לבן הבכור שלי ללמוד זה לא קרה", הסביר.

מקום אחד אליו לא שקל נאתכו לחזור, הוא ליגת העל. לדבריו, היחס לו "זכה" יוסי בניון לאחר ששב לישראל גרם לו לחשוש ממה יקרה אם ישוב. "אם לשחקן כמו יוסי בניון לא נותנים מספיק כבוד, זה גורם לי לתהות אם זה רעיון טוב. מצד שני אליניב ברדה מאד הצליח, אבל יש שני צדדים. בסופו של יום זה לא הצעד הנכון בעבורי היום".

כמו אצל אנשים רבים בעולם כיום, גם מערכת היחסים בין ביברס נאתכו לקבוצתו החדשה, החלה באינסטגרם. "התאמנתי לבד כדי לשמור על כושר ואת אחד האימונים העליתי לסטורי. ראה את זה זוראן טוסיץ', שהיה איתי בצסק"א מוסקבה והוא יצר קשר, כי הוא היה בטוח שיש לי עוד שנה בחוזה", סיפר נאתכו. "לאחר מכן אנשי פרטיזן יצרו איתי קשר. במשך חודשיים הם פנו, שאלו, בדקו וביררו אם אגיע אליהם, אפילו להתרשם רק, באופן קבוע. זה בסופו של דבר הכריע", הוסיף.

אחד השיקולים המשמעותיים שהנחו את השחקן, שבעברו ייצג את מרובין קאזאן, צסק"א מוסקבה ופאוק סלוניקי, היה משחקי הנבחרת שיתקיימו בחודש ספטמבר. "אנדי הרצוג יצר קשר ודיבר אתי. חשוב היה לי להיות מוכן למשחקים הקרובים, כי כרגע אני לא מוכן ל-90 דקות. ניסיתי לשמור על הכושר הכי טוב שיכולתי אישית, אבל כשאתה לא בקבוצה ואתה משחק אז כמובן שזה לא אותו דבר", סיפר.

נושא נוסף עליו דיבר נאתכו הוא דייויד בלאט. כזכור, אחד ממאמני הכדורסל הישראלים המעותרים אי פעם הודיע בתחילת השבוע כי הוא סובל מטרשת נפוצה, מחלה ניוונית שפוגעת לאורך זמן באיכות החיים של החולים בה. "בתקופה שלי באולימפיאקוס פגשתי אותו, הייתי במשחקים של הקבוצה. אני מאחל לו רק בריאות ומקווה שהוא יעבור את התקופה הזו על הצד הכי טוב שאפשר".

לסיכום, אי אפשר שלא לגעת ביכולת של הפועל תל אביב. קבוצת נעוריו של נאתכו ממנה יצא לאירופה, שהפסידה בכל חמשת משחקי ההכנה שלה בגביע הטוטו ולא נראית טוב בלשון המעטה עד עכשיו. "ראיתי כמה משחקים של הפועל בקדם העונה. זה לא נראה טוב, זה לא עוזר לביטחון ולאווירה אבל זה רק גביע הטוטו ופתיחה בליגה ברגל ימין תשנה את המומנטום. רואים שניסו לבנות שם קבוצה התקפית ומוכשרת אבל זה נראה שזה עוד לא התחבר", סיכם.