"מכבי כל הזמן ניסתה להאריך לי את החוזה"

אלי דסה על המעבר לוויטסה: "שמתי לי למטרה לעבור לאירופה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.19 - 08:45
תחילת כתבה

אלי דסה מתכונן לאתגר החדש בקריירה: אמש (רביעי), המגן חתם רשמית על החוזה בוויטסה ארנהיים, קבוצתו החדשה, וביום ראשון הוא אמור לערוך את הופעת הבכורה שלו במדים הצהובים-שחורים, מול וואלביק. לקראת המשחק הראשון, מגן הנבחרת התראיין ל"טלחראף" ההולנדי, שם הודיע: "אני כשיר לחלוטין ויכול לשחק כבר במשחק הקרוב".

"לקחתי סיכון גדול", הודה דסה בראיון, "מכבי ניסו בשנה האחרונה אינספור פעמים להאריך את החוזה שלי, אבל המטרה היתה ללכת לאירופה, דבר שחיכיתי לו זמן רב. כשחקן בלי דרכון אירופי, זה מאוד קשה למצוא קבוצה, והמעמד שלי כשחקן חופשי עזר לכך. אלוהים עזר לי, הוא נתן לי את הביטחון והבריאות כדי לבוא לכאן".

באשר לליגה אליה הוא הצטרף, דסה כבר לא יכול לחכות: "הולנד היא מקום מושלם עבור מגן תוקף כמוני. הליגה פה טובה עבורי, כיוון שמשחקים כאן כדורגל התקפי ואטרקטיבי. היה לי כיף בישראל, שיחקתי בליגת האלופות, בליגה האירופית, זכיתי באליפות, אבל הגיע הזמן לשלב הבא".

בהמשך, באופן טבעי בשיחה עם עיתון הולנדי, השיחה הגיעה גם למערכת היחסים שלו עם המנהל המקצועי של מכבי לשעבר, ג'ורדי קרויף. "ג'ורדי היה מאוד חשוב לקריירה שלי. הוא האיש שהביא אותי למכבי תל אביב. דיברתי איתו, וגם הוא חשב שזה הצעד הטוב ביותר עבורי. במהלך התקופה שלו במכבי, פגשתי גם את יוהאן, וזה היה כמו לראות את אלוהים. זה היה אחד מרגעי השיא שלי בקריירה".

מי שהיה אחד הגורמים המשמעותיים בהחתמתו של דסה, היה מוחמד "מו" אלאך, שהכיר את המגן עוד כאשר עבד במכבי חיפה. המגן הדגיש את המשמעות של המנהל המקצועי בתהליך: "הוא היה הדמות המרכזית שהביאה אותי לכאן. אלאך נתן לי את התחושה שהמקום שלי הוא פה, וברגע שהתקשר, ההחלטה היתה קלה. לא הייתי צריך לשוב פעמיים.

"למעשה", הוא הוסיף, "הדבר היחיד שהכשיל את העסקה, היתה שוויטסה רצתה לראות באיזה כושר אני. אחרי המשחק מול צפון מקדוניה, אלאך הבהיר לי שהכל יהיה בסדר". גם באשר למאמנו החדש, לאוניד סלוצקי, ההתרשמות של דסה היא חיובית: "כולנו מכירים אותו מצסק"א ומהנבחרת הרוסית. עבדתי כבר עם מאמנים טובים, כמו פטר בוס, שאפשר ללמוד מהם המון, ואני מקווה ללמוד גם ממנו".