הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גם מוריניו רצה: כך פוספס מעברו של זהבי לטוטנהאם

הפנייה 3 שעות לפני סגירת החלון, המתווה היחיד שגוואנגז'ו הסכימה לו והקשר לפאולו סוזה. באנגליה חשפו את הסיפור מאחורי המעבר שלא קרה בחורף. כמה קרוב, ככה רחוק

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  19.02.20 - 13:44

תגיות: ערן זהבי

תחילת כתבה

חודש וחצי לפני המשחק המכריע של נבחרת ישראל מול סקוטלנד, והשחקן הכי  חשוב בנבחרת לא משחק כדורגל במסגרת קבוצתית.  ערן זהבי היה קרוב להגשים את החלום, שכנראה היה משתיק סופית כל מבקריו, כשהיה קרוב לעבור לטוטנהאם.

הערב ב-22:00 ב-5SPORT: טוטנהאם מול לייפציג

כוכב גוונאגז'ו התראיין והסביר שהמעבר לא היה אפשרי, אולם בפודקאסט שנערך באנגליה, סופר על מאחורי הקלעים של הפנייה אל הישראלי מהזווית של עיתונאי הממלכה. מה בתפריט? קשר לפאולו סוזה, מירוץ נגד השעון ומתווה אחד, אותו ר.פ כבר אישרה. כך היה.

המתווה היחיד אותו גוואנגז'ו אישרה

"זה היה ניסיון מאוד מאוחר", הסביר עיתונאי ה"סאנדי טיימס", דאנקן קאסטלס, "הקשר הראשון עם זהבי נוצר רק בשעה שבע בערב של חלון העברות, 3 שעות לסגירת החלון (21:00 שעון ישראל). השעה בסין הייתה באיזור ה-3 בבוקר, לכן היה מאוד קשה ליצור קשר עם נציגי ר.פ כדי לסגור עסקה כל כך מורכבת". 

למרות הקושי, מסבירים באנגליה שההצעה הייתה מוחשית: "אחרי המעבר של איגהלו למנצ'סטר יונייטד, זהבי היה המועמד המוביל להיות המחליף של הארי קיין. בעלי טוטנהאם, דניאל לוי, פנה לגוואנגז'ו עם רצון להשאיל את זהבי עד לתום העונה, תוך שהם מוכנים לשאת את עלות חוזהו.

גוואנגז'ו מצדה סירבה והציעה מתווה משלה: הם הסכימו להשאיל את זהבי, רק אם הוא יחתום על חוזה חדש וארוך בר.פ".

הבעייתיות של חוזה חדש בסין מבחינת זהבי היא ברורה: בעקבות התקנות החדשות, המשמעות של חתימה על חוזה חדש היא קיצוץ משמעותי של קרוב לעשרה מיליון דולר בשכרו, דבר שלא בא בחשבון, מן הסתם.

פאולו סוזה המליץ, מוריניו היה בסוד העניינים

באנגליה הסבירו שז'וזה מוריניו היה מעורב ומודע לניסיון לצרף את זהבי: "מוריניו הכיר את זהבי עוד מהמשחק שהדריך את צ'לסי מול מכבי ת"א בליגת האלופות. מוריניו מכיר היטב את פאולו סוזה, ודיבר איתו על זהבי לפני הפנייה. סוזה המליץ עליו מאוד, וככזה שהסיט אותו מעמדת הקשר לחלוץ, אמר שהוא יכול להתאים לצ'לסי. זהבי רצה מאוד לעבור, כי רצה לשחק כדורגל לקראת המשחק מול סקוטלנד, אבל היה מורכב מדי לסגור את העסקה הזאת על הבאזר".

בסופו של דבר, המעבר לא יצא לפועל. אבל השתלשלות האירועים מראה שזהבי בהחלט היה קרוב לטוטנהאם, וגם מוכיחה שתופעת זהבי היא הרבה מעבר לישראל, וגם ברחבי אירופה הבחינו במכונת השערים הישראלית. האם בגילו המתקדם הוא יספיק להגשים את החלום האירופי שוב? קשה מאוד להאמין.