וייסמן: "אני מוכן ורוצה להוביל את הנבחרת"

החלוץ דיבר ב"מגרש פתוח" על ההצעות מספרד, שועה והולאנד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.02.20 - 20:03
תחילת כתבה

הליגה האוסטרית חזרה מפגרת החורף ואיתה גם שון וייסמן, שהמשיך בכושר הנהדר שלו וכבש צמד ב-0:3 של וולפסברגר הארטברג. עם 19 שערים העונה בליגה ו-26 בכל המסגרות, החלוץ סיפר ב"מגרש פתוח" על החזרה לשגרה אחרי שלא שיחק חודשיים: "זה כיף מאוד, אין משהו שמשתווה למשחק אמיתי עם קהל ושופטים. זה הכי כיף שיש, במיוחד כשאתה מנצח. חיכינו לזה ואני שמח שפתחנו ברגל ימין".

למרות שהחזיק במספר הצעות בחלון ההעברות של ינואר, בין השאר מהליגה הספרדית, החלוץ העדיף להישאר באוסטריה והסביר: "היה חשוב למאמן שאשאר והיינו בשיחות כל החורף. אני חושב שקיבלתי החלטה נכונה, ומקווה שבסוף היא גם תתברר כך. היו כמה הצעות טובות, אבל אני והסוכן ידענו שעוד לא סיימתי את מה שהתחלתי. בשקלול הכולל, החלטתי להישאר פה ולסיים את העונה. התחלתי משהו ואני באמת רוצה לסיים אותו. אני חושב שעוד לא עשיתי כלום, יש עוד 13 מחזורים ואני עובד קשה להמשיך".

"כיף לקבל פידבקים טובים", התייחס החלוץ למחמאות שהוא מקבל. "אני משתדל להימנע כמה שיותר מכל הדברים שכותבים, לטוב ולרע. אני שמח שזה לטוב ובעזרת השם זה תמיד יישאר לטוב. אני רק בתחילת הדרך ועוד לא עשיתי כלום כדי לחשוב יותר מדי בגדול, אני חושב ממשחק למשחק איך להשתפר יותר ולהגיע כמה שיותר רחוק".

עם 19 שערים, וייסמן מוליך את טבלת הכובשים של הליגה, לאחר שמתחרה עיקרי שלו על התואר, ארלינג הולאנד, עזב בינואר את זלצבורג לבורוסיה דורטמונד. החלוץ התייחס לכך: "שאלו אותי על זה לא פעם, אני שמח וגם לא שמח. הוא תמיד נתן לי תחרות בריאה. מה שהוא עושה זה לזכותו וכל הכבוד לו. אני כרגע אני רוצה להשאיר חותם, להשאיר את שון וייסמן איפה שהוא נמצא כרגע ואפילו יותר מזה".

כחלוץ הישראלי הפורה ביותר העונה, וייסמן נשאל אם הוא מוכן להוביל את הנבחרת, והשיב: "אני מוכן לכל משחק ומתי שיצטרכו אותי, אני פה ומרגיש באמת בכושר טוב. כמובן שיש צוות מקצועי מצויין שיחליט אם אשחק וכמה. אני מוכן, מאוד רוצה ונמצא כאן, אני מאוד מאמין בנבחרת המצוינת שלנו, זה 180 דקות שיכולות להיות באמת היסטוריות. נבוא עם אמונה ועבודה קשה, ואני מאמין שאנחנו יכולים לעשות את זה".

לסיום, וייסמן שעזב הקיץ את מכבי חיפה, נשאל על מצבו של ירדן שועה ויחסיו עם מרקו בלבול, שאת שניהם הוא מכיר היטב: "אני וירדן חברים טובים, אנחנו עד היום מדברים הרבה ואני חושב שיגיע רחוק. מרקו יודע מה הוא עושה וגם ירדן. לפעמים מוציאים קצת מפרופורציות את כל הדברים שקורים. אני בטוח שהוא יצליח אם ימשיך לעבוד קשה, זה הכדורגל בסופו של דבר. הקבוצה כרגע מצליחה, אז אף אחד לא יכול להתלונן וכל אחד צריך לחכות בסבלנות. למרקו מגיע הכבוד שצריכים לתת לו, מפה אני מאחל לו רק הצלחה".