"מקווה שברקת תשוב לב"ש": שמיר מדבר

שחקנה של ליאז' בראיון על האדומים וההתמודדות עם הקורונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.20 - 19:46
תחילת כתבה

יותר מעשרת אלפים בני אדם כבר אובחנו כחולי קורונה בבלגיה. המדינה, כמו כל אירופה והעולם, מושפעת היטב מהמשבר על כל האספקטים שלו, והספורט - כמו תמיד - אינו יוצא מן הכלל. מי שסיפק עדות על המתרחש במדינה, הוא הכדורגלן עדן שמיר, שמשחק בקבוצת סטנדרד ליאז' והתראיין הערב (ראשון) למהדורת הערב של "חדשות הספורט".

"בסך הכל ההוראות די דומות למה שקורה בארץ", הודה שמיר. "הרחובות די ריקים, יש את ההוראה לשמור על 100 מטר מהבית. זו שגרה די דומה לישראל וזה בהחלט לא נעים". איך שומרים על כושר בתקופה הזאת? "קיבלנו תכניות די מפורטות למשך חודש, יש לנו שעוני דופק שמאמנים יכולים לעקוב, אבל מעל הכל יש הרבה סימני שאלה. הכל מרחף באוויר, ופשוט מחכים".

כמו כן, אי אפשר היה להימנע מהתייחסות לקבוצה אותה עזב בתחילת העונה: הפועל באר שבע, שטולטלה היום מהודעת העזיבה של הבעלים, אלונה ברקת. "די הופתעתי, לא יודע כ"כ מה גרם לזה, זה מפתיע כי אני יודע כמה אלונה אוהבת את באר שבע ולהפך. אני מקווה שיצליחו להגיע לפיתרון, והיא תחזור".

באר שבע היוותה קישור נהדר לסוגיה הכלכלית, ולפגיעה שחווים כדורגלנים - כולל בליאז'. "קיצוצים בשכר יש בכל מקום בעולם, זה הגיע גם אלינו. המועדון די מושפע מהכנסות של יום המשחק, אז זה די נפגע אצלנו". ואיך מתמודדים עם השגרה? "ניסיתי לסגל שגרה, להתפלל, להתאמן, ארוחת בוקר, ללמוד צרפתית. זו הדרך לשמור על שפיות".