"מגיבור לנבל": למרות הצמד, ויסמן ספג אש

צפו. החלוץ כיכב, אך החמיץ פנדל: "לא אשן". יעקוף את מסי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.20 - 07:10
תחילת כתבה

כשערן זהבי כבש 29 שערי ליגה כליגיונר, נראה היה שכמעט בלתי אפשרי עבור חלוץ ישראלי אחר לשחזר את הישגיו מעבר לים, אבל עושה רושם שהעונה שון ויסמן פורץ כל תקרת זכוכית אפשרית. אמש (חמישי), הסקורר שוב סיפק מספרים מרשימים וכבש צמד ב-3:3 המשוגע של  וולפסברגר מול הארטברג.

ויסמן, כאמור, השווה את השיא של זהבי - אבל במקרה שלו, היד עוד נטויה וייתכן כי אף ישבור את השיא. ועדיין, מה שהעסיק אותו היה הפנדל המוחמץ שהיה יכול לסגור את הסיפור. "אני לא אצליח לישון היום בלילה", אמר החלוץ המאוכזב, שגרר כותרות דוגמת "מגיבור לנבל" בסיום ההתמודדות. "אני מצטער על הקבוצה שלי, התיקו הזה מרגיש יותר כמו תבוסה. זה כואב כרגע, אבל מחר יום חדש. יש לנו עדיין מטרה להגשים, הוכחנו שאנחנו קבוצה טובה".

"כל שחקן יכול להחמיץ פנדל פעם אחת", הרגיע מאמנו של ויסמן, פרדיננד פלדוהפר, בסיום. "זה מעט מריר, אבל זה המצב. כך או אחרת, אני תמיד שמח שיש שחקנים שלוקחים אחריות - ולבעוט פנדל מכריע שכזה, זה לקחת אחריות".

נכון לרגע זה, כאשר נותר עוד מחזור אחד לסיום, ויסמן עומד בראש טבלת הכיבושים של הליגה האוסטרית עם חמישה שערים יותר מסגנו, פאטסון דאקה, חלוצה של רד בול זלצבורג. אם ישמור על הפער, הרי שוויסמן יהפוך למלך השערים השלישי ברציפות בליגה שמגיע מישראל אחרי שנתיים בהן מואנס דאבור זכה בתואר המכובד.

בנעל הזהב, החלוץ הישראלי מדורג כרגע במקום השביעי, עם 43.5 נקודות, מרחק של שער אחד מלעקוף את ליונל מסי (44 נקודות). חשוב לזכור כי הליגה האוסטרית מעניקה 1.5 נקודות לכל שער, לעומת הליגות הבכירות - שם כל שער שווה 2 נקודות.