הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שון יכול להצליח בליגות גדולות, מגיע לו"

נשיא וולפסברגר על עתיד וייסמן: "אם יביא מועדון שיעמוד בדרישות, לא נעמוד בדרכו". דיווח: לוקומוטיב מוסקבה בעקבות החלוץ. צפו בצ'יפ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.20 - 18:35
תחילת כתבה

רוב אנשי הכדורגל יסכמו את העונה הזו כקשה, אולי אפילו מוזרה קצת, אבל שון וייסמן נהנה מכל רגע. ביום שבת האחרון חלוץ וולפסברגר, שרבים פקפקו ביכולתו להצליח מעבר לים, כבש שוב מול ראפיד וינה והעלה את מאזנו ל-30 שערי ליגה - ובכך, שבר את שיא שערי הליגה לליגיונר של ערן זהבי.

נשיא הקבוצה האוסטרית, דימיטאר ריגלר, החמיא למלך השערים שלו כשנשאל על עתידו: "הוא צריך לענות על זה. אם הוא ירצה וימצא מועדון שיעמוד בדרישות שלנו, לא נעמיד מכשולים בדרכו. זה מגיע לו. בטוח שיש לו את ההזדמנות להצליח באותה מידה בליגות גדולות".

אז מה הפסגה הבאה של החלוץ? ברוסיה דווח היום כי לוקומוטיב מוסקבה מעוניינת בחלוץ לעונה הבאה. בסלטיק, כידוע, כבר מכינים הצעה בת ארבע מיליון פאונד על הישראלי, כאשר בגרמניה מדווחים שגם רד בול לייפציג הביעה עניין בוייסמן. אם לא די בכך, ברשתות נראה שאוהדי שאלקה פצחו בקמפיין להבאתו, כך שעושה רושם שהולך להיות לליגיונר הפורה קיץ מעניין במיוחד. אבל עד אז, צפו בצ'יפ הנהדר שהכניס אותו לספרי ההיסטוריה.

כדי לסדר את אזניכם, הנה המספרים מהעונה של וייסמן: תחילה, מלך שערי הליגה האוסטרית המשיך את השושלת של החלוצים הישראלים וזו העונה השלישית ברציפות שמלך השערים של הליגה מגיע מארץ הקודש. הוא כבש כל 91 דקות, הגיע ל-37 שערים ב-39 משחקים בסך הכל והוסיף שמונה בישולים. במילה אחת: וואו.

"אני עוד לא יודע איפה אשחק בעונה הבאה וזה הזמן שלי לחשוב על זה", אמר וייסמן בראיון באוסטריה, "אני הולך לקחת חופשה של שבוע או שבועיים, אתייעץ עם הסוכן שלי ונחליט. הכל אפשרי. אני שמח שהשגנו את המקום השלישי ושהבקעתי 30 שערים. מצאתי כאן משפחה חדשה".

 

כמו כן, נשיא וולפסברגר, דימיטר רייגלר התייחס לכוכב: "אם וייסמן רוצה להתקדם ותהיה קבוצה שנגיע איתה להסכם הוא יוכל ללכת. זה תלוי בו ומגיע לו אחרי העונה שהוא עשה. הוא מוכן לשלב הבא בקריירה, כמובן שהמטרה שלו היא לא להיות מלך השערים באוסטריה בכל שנה. יש לו את ההזדמנות להצליח בליגות הגדולות וזה מה שאנחנו מאחלים עבורו. המועדון לא יעמוד בדרכו".

בנוסף, גם אשתו של וייסמן, עדן, פרגנה לו בחשבון האינסטגרם. "איך מסכמים עונה כזו? מעטים זוכרים שכשהגענו לכאן בכלל היית קצת פצוע. התחלת את העונה ושוב - שבר באף ליד העין ודרמה אחת גדולה, אבל עברנו גם את זה. הגענו למדינה זרה בפעם הראשונה, בלי אוכל, עם שש מזוודות ובלי הבנה למה שקורה סביבנו בכלל - אבל מהר מאוד הצלחנו להיכנס לעניינים, ועוד איך הצלחנו!".

"גם הקורונה לא הצליחה לשבור אותך ואת הרוח שלך", היא המשיכה לפרגן. "גם בזמן הזה הצלחת להפתיע אותי בנחישות ובהתמדה שלך. בכל יום התאמנת לבד מהבוקר ובערב למדת שפות. אתה יותר מראוי בעיניי להערכה והערצה. אתה משהו אחר, זן אחר. תודה לך - מלך השערים של הליגה האוסטרית. עשית את זה, ובגדול! לא נתת לשום רעשי רקע מזלזלים להפריע לך ולעמוד לך במטרה שהצבת לעצמך מול העיניים".

בעקבות הניצחון, וולפסברגר למעשה הבטיחה את כרטיס הכניסה לשלב הבתים של הליגה האירופית בעונה הבאה - אך ביננו, למרות שוייסמן טען ש"הם יכולים להצליח אפילו יותר", לא בטוח כלל שהוא יהיה שם בעונה הבאה.

View this post on Instagram

איך מסכמים כזאת עונה? מעטים זוכרים שהגענו לכאן בכלל היית קצת פצוע... התחלת את העונה ושוב - שבר באף ליד העין וכל העין סגורה ודרמה אחת גדולה...עברנו גם את זה ברוך השם. 3 שבועות כמעט ישנים במלון, מדינה זרה פעם ראשונה, בלי אוכל עם 6 מזוודות בלי הבנה למה קורה סביבנו בכלל אבל מהר מאוד הצלחנו להיכנס לעניינים ועוד איך הצלחנו!✋🏼 נסיעות של 3 שעות לכל כיוון לסופר כשר פעם בשבוע-שבועיים, בתים של ליגה אירופית, טיסות כמעט בכל אירופה, משחקים בלי סוף, נסיעות של שעות, למדת גרמנית זלמן שלי מי יכול עלייך? וכמובן- קורונה אחת שלא הצליחה לשבור אותך ואת הרוח שלך. גם בזמן הזה הצלחת להפתיע אותי בנחישות ובהתמדה שלך.. כל יום מתאמן לבד מהבוקר עד הערב, ובערב לומד שפות, לוקח קורסים עם מורה מהארץ בטלפון ובמחשב בכל מיני נושאים שמעניינים אותך ובעיקר - מעסיק את עצמך בלי סוף. אתה יותר מראוי בעיניי להערכה והערצה. אתה משהו אחר, אתה זן אחר, לחיות לצידך זה ללמוד ממך בכל יום מחדש ולהיות בן אדם טוב יותר אז קודם כל תודה על השנה המדהימה הזאת שהפקת ממנה את הטוב ביותר גם בתקופות הקשות ולימדת אותי להסתכל על הכל בצורה הכי חיובית וטובה כי כמובן שהכל מהשם יתברך כמו שאתה דואג להזכיר לי תמיד. ותודה לך- מלך השערים של הליגה האוסטרית (ושלי), שעשית את זה ובגדול! לא נתת לשום רעשי רקע מזלזלים להפריע לך ולעמוד לך במטרה שהצבת לעצמך מול העיניים ויותר ממנה. תודה על השנה הזאת תודה על מי שאתה ואיך שאתה אני באמת מאמינה ובטוחה שהשמיים בשבילך הם לא הגבול בכלל, אנחנו הולכים לעשות את זה ובגדול בעזרת השם.🙏🏼🙌🏼🧿

A post shared by Eden Weissman (@eden_weissman) on