דאבור: "הופתעתי שסחרודר קושר למכבי ת"א"

חלוץ הופנהיים על מאמנו לשעבר: "הוא יכול להצליח בליגות גדולות יותר". וגם: על סיום העונה המוצלח בגרמניה ומינוי וילי רוטנשטיינר למאמן נבחרת ישראל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 18:33
תחילת כתבה

אחד השחקנים שהרוויחו בגדול מפגרת הקורונה הוא מונאס דאבור. כזכור, החלוץ של הופנהיים נפצע בברך במשחק הליגה מול שאלקה ונאלץ להתאושש במשך יותר מחודשיים. הפגרה הכפויה טרפה את הקלפים והישראלי הצליח להתאקלם בקבוצתו החדשה וסחט מחמאות רבות לאחר שכבש ארבעה שערים והוסיף בישול בשמונת המחזורים האחרונים של הבונדסליגה.

הערב (שלישי) דאבור לקח חלק בתוכנית 'חמש באוויר' בה הוא דיבר בין היתר על העובדה שמאמנו לשעבר, אלפרד סחרודר, מקושר בשבועות האחרונים עם האקסית, מכבי תל אביב: "אלפרד מאמן ובנאדם מצויין. יש לו ידע מטורף בכדורגל, הוא בא מהרמות הכי גבוהות והשחקנים מחזיקים ממנו. היכולות שלו להעביר לשחקנים את מה שהוא רוצה מהם זה מה שהרשים אותי הכי הרבה. הוא מזכיר לי את פאולו סוזה"

"הופתעתי שהוא קושר למכבי, מאמן ברמה שלו יכול לאמן ולהיות אחד הטובים בליגות בכירות יותר", הוסיף חלוץ נבחרת ישראל. אז למה הוא חושב להגיע לצהובים? "מכבי היא מועדון גדול. אני חושב שהוא שוקל להגיע בגלל האפשרות להעפיל לליגת האלופות", סיכם דאבור את הנושא.

החלוץ התייחס גם להצלחה הגדולה שלו מחזורים האחרונים של העונה: "אפשר להגיד שהחודש האחרון של העונה עזר לי מבחינה אישית, כולם היו מרוצים ממני ושמחו שחזרתי לעצמי אחרי הפציעה, מרגיש כיף לחזור".

ומה לגבי ההמשך מבחינה אישית וקבוצתית? "אני יכול להגיע בעונה הבאה למספרים דו ספרתיים. אני אלך על זה בכל הכוח ואעשה את המקסימום, זה לא משהו בשמיים. עדיין לא דיברנו על המטרות לעונה הבאה. מאמין שידרשו מאיתנו לפחות להעפיל לליגה האירופית כמו בעונה הקודמת ואולי תהיה לנו הזדמנות להגיע לליגת האלופות. נשמח לעשות קמפיין מוצלח עם המאמן החדש".

העובדה שוילי רוטנשטיינר הוסב מעמדת המנהל המקצועי לעמדת כמאמן נבחרת ישראל גרמה לחצי ביקורת רבים. למרות זאת, בדומה למנור סולומון גם החלוץ מאמין שזהו הצעד נכון: "השחקנים שמחים שוילי נשאר, ראינו שיש שינוי בנבחרת. אנחנו נהנים להגיע לאימונים. הוא מכיר אותנו טוב ואני מאוד מאמין שאפשר לעשות משהו ביחד".