ביבראס נאתכו: סערת סביב סרט הקפטן בפרטיזן

הקשר מעוניין בתפקיד, מאמן פרטיזן לא מתלהב. בסרביה ניתחו: ""היו זרים טובים מנאתכו שלא ענדו את הסרט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.20 - 19:20
תחילת כתבה

יש שחקנים, בין אם הם טובים או פחות טובים בצד המקצועי, שהם מנהיגים מטבעם. שחקנים שהם קונצנזוס בחדר ההלבשה, שהאחרים הולכים אחריהם בעיניים עצומות - גם אם הם על הספסל. ביברס נאתכו הוא אחד כזה, ובנבחרת ישראל כבר מזמן שמו לב לזה, אבל האם בפרטיזן בלגרד הבחינו בתכונות של הקשר? ובכן, לא בטוח.

בניגוד לישראל, העונה בסרביה כבר משוחקת ואחרי שלושה מחזורים, פרטיזן במקום השביעי עם שני ניצחונות והפסד. בעקבות היכולת הירודה מתחילת העונה, בעיקר בפן ההגנתי, הצוות המקצועי החליט להוריד את מיודעינו - השוער ואקס מכבי חיפה, ולדימיר סטויקוביץ',שמשמש גם כקפטן הקבוצה - לספסל.

בינתיים, עד שסטויקוביץ' יקבל שוב את המפתחות לשער, צצה דילמה בחדר ההלבשה: מי יהיה הקפטן הזמני? על פי 'מוצארט ספורט' הסרבי, בשיחות לא פורמאליות, נאתכו חתר לקבל על עצמו את התפקיד. בשלב זה, כדאי לציין שלפרטיזן מעולם לא היה קפטן זר, כך שנאתכו לקח על עצמו משימה קשה במיוחד - אבל יש מי שבא לעזרתו.

"לקבוצה הזו יש מנהיגים שהיו כאן שנים, אבל יש גם בחור חדש שהגיע לפני כמה חודשים - והוא מנהיג נולד", העיד על סאבו מילושביץ', מאמן הקבוצה. "כל הקבוצה כבר זיהתה אותו ככזה, זה לא משהו מאורגן, הוא פשוט כזה. רוב השחקנים מסתכלים על דברים על עצמם בעיקר, אבל נאתכו הוא מנהיג, מנהיג אמיתי, הוא הופך את חבריו לקבוצה ליותר טובים".

ועדיין, כשנשאל מי הקפטן, מילושביץ' לא כלל את נאתכו ברשימה הארוכה במיוחד שהכין מבעוד מועד: "הקפאן שלנו הוא סטויקוביץ', אחריו לולה סמילייאניץ' ואז לאזאר מרקוביץ' - אבל בגלל שהוא לא משחק הרבה, סשה זדיילאר נכנס לרשימה".

בסרביה לא הסתפקו בדבריי המאמן וניתחו: "נאתכו לא הוזכר אפילו בין חמשת הראשונים, מה שאומר שאפילו לא הייתה מחשבה על כך. אולי מכיוון שהענקת סרט הקפטן לנאתכו מפרה את עקרונות המועדון, לפיהן הקפטן חייב להיות יליד המועדון או שחקן וותיק במועדון עם תרומה מוכחת. עם כל הכבוד לנאתכו, היו זרים עם ביצועים הרבה יותר טובים שלא ענדו את הסרט".

נאתכו עצמו נשאל על הברים בראיון אחרי משחק וענה: "אני לא יודע מי כותב את זה, אבל זה פשוט לא נכון. סטויקו הוא הקפטן שלנו ואנחנו שמחים על כך. זה לא לעניין אם נדבר על זהות הקפטן, תפקידנו הוא להתרכז בניצחונות".