"הראש אומר לי שזה לא הזמן לחזור כרגע"

השיחות עם חיפה, היעד הבא ו-וייסמן. צפו בתומר חמד מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.20 - 18:24

תגיות: תומר חמד

תחילת כתבה

מבין כל הליגיונרים הישראלים שמייצגים אותנו בחו"ל, ישנם מעטים שעדיין לא בטוחים איפה ישחקו בעונת 2020/21. אחד מהם הוא תומר חמד, מבין השחקנים המשפיעים ביותר בנבחרת מתחילת המאה. מאז הפרידה מצ'רלטון מהליגה השנייה באנגליה, החלוץ טרם חתם על חוזה בקבוצה אחרת, אך עדיין מתגורר בלונדון ומתכונן לאתגר הבא. על כך הוא דיבר בתכנית "מגרש פתוח".

"זו תקופה מעניינת, מצד אחד יש לי יותר זמן למשפחה, קצת לנופש ולחשוב מה אני רוצה בצעד הבא", הוא אמר. "מצד שני מתחיל להתגעגע ורוצה את האתגר לעונה החדשה. אני עושה אימונים ושומר על כושר, לקחתי צוות אימון איתו אני עובד כל יום. מבחינתי אני מתכונן ומחכה כבר להתחיל את העונה הבאה".

חמד התייחס למטרות שלו ולמה שהוא מחפש: "השלב הזה קצת שונה ממה שהיה לפני כן, הפעם בניגוד לפעמים בעבר אני כן חושב על מכלול הדברים. יש לי משפחה, אני בשלב מסוים בקריירה שאני צריך לחשוב טוב על הצעד הבא. לצערי אין לי עוד הרבה שנים ואני רוצה לעשות את הצעד הנכון, גם מבחינת החוויה, גם מקצועית, כלכלית ומשפחתית. יש הרבה דברים על הפרק. יש לי דברים כבר עכשיו, אבל מעדיף לחכות למשהו אחר שיספק אותי יותר. אי אפשר לענות על כל הבחינות בבחירה אחת. אבל מקצועית זה דבר ראשון, ועשיתי מספיק בקריירה כדי שאוכל להגיע לרגע שאוכל לחשוב על דברים מעבר למקצועי או כלכלי".

כשנשאל אם אנגליה זו המטרה העיקרית שלו, ענה: "האמת אולי זה יפתיע, אבל בפנים אני מרגיש שאולי אחרי חמש שנים באנגליה זה כן הזמן לעבור. החיים פה באנגליה לא רעים, אבל בסופו של דבר מגיע הזמן לשנות ולחוות משהו חדש, צריך יעד יותר חם נראה לי. ספרד? זו אחת האופציות הראשונות שלי, יש שם כמה דברים, אבל שוב כרגע זה לא מה שאני רוצה ב-100%. אני לא אחכה יותר מדי כי אני לא יכול עם הגעגוע למשחק. אני בטוח שבשבוע-שבועיים הקרובים תראו אותי בקבוצה חדשה".

החלוץ פירט על אופי השיחות עם הסוכנים: "בגדול אני כרגע במצב שמצד אחד הסוכן מאוד רוצה שאשאר באנגליה, ויש פה כבר עכשיו כמה דברים שאני יכול ללכת עליהם. אני דווקא אומר לו שזה הזמן לשנות. אמנם הקצב פה הכי טוב, אך יש דברים מעבר לזה. ספרד זה כן משהו שבא לי קצת לחוות שוב, אם נניח השלב הבא יהיה חזרה לישראל, שכרגע זה עוד לא. אולי ליגה פחות בכירה ממה שהתרגלתי לשחק ולהיות בקבוצות צמרת שרצות לאליפות, שמשחקות במסגרות אירופאיות, זה כן משהו שמעניין אותי היום וזה משהו שלא הסתכלתי עליו בעבר, כשהסתכלתי על הליגות הכי גדולות ואתגרים הכי קשים. ליגות של דרג שני, כמו אוסטריה, פולין, יוון, קפריסין, שווייץ".

חמד נשאל אם כדאי לו לחזור לארץ: "זו דילמה, זה לא משהו שאפשר לדעת עכשיו אלא בדיעבד. בתוך תוכי זה כן מושך אותי ואני כן רואה את זה קורה. אמנם הרבה אנשים עם הניסיון שלהם אמרו לי שזו טעות, אבל כשאגיע לרגע הזה אצטרך לקבל את ההחלטה בלב שלם. כרגע אני לא יכול להגיד בוודאות אם זה יקרה או לא. זה משהו שיכול לקרות, אבל כרגע כמו שאמרתי אני שואף ורוצה כרגע להישאר פה בחו"ל. השנה בטוח לא? זה משהו שאף פעם לא אגיד. השנה המטרה שלי היא כן להישאר פה. הקיץ הזה כן הייתי פתוח ולשמוע את מכבי חיפה והאפשרות לחזור, כי זה מדבר אליי, אבל הראש אומר לי שזה לא הזמן כרגע לחזור, צריך להמשיך לחוות בחו"ל. אבל מכבי חיפה תמיד אופציה בשבילי, גם אם לא עכשיו אז בהמשך הקריירה".

על אופציית ארה"ב, כמו שעשה דקל קינן, הוא הוסיף: "כן, האמת שאלה דברים שעולים בתקופה הזו, ארה"ב, או מקומות כמו יפן ואוסטרליה שלא חשבתי עליהם, זה פתאום יכול לקרות. יש את המשפחה ואשתי פתוחה בקטע הזה, שלכל מקום שנלך ונהנה כי נהיה יחד עם הילדות. כל עוד יש את התמיכה של המשפחה ללכת ולחוות אתגרים חדשים גם במקומות כאלה, אז יעד כזה יכול להיות רלוונטי. שנתיים בחו"ל ואז מכבי חיפה? יכול להיות, לא רוצה שיחליטו בשבילי שעוד שלוש שנים זה נגמר. מבחינתי זה להמשיך כמה שאפשר לשחק, ליהנות, לחוות דברים מעבר לכדורגל. היום מעבר לפן המקצועי זה חוויות משפחתיות, והכי חשוב הצד המקצועי".

לאחר מכן הוא דיבר על כך שהוא לא בסגל הנבחרת למשחקים הקרובים: "ברור שזה כואב, אבל מצד שני זה מובן. לא ציפיתי להגיע למשחקים האלה כל עוד אני לא במסגרת קבוצתית, נכון שבעבר היו מקרים כאלה, אבל אני אמיתי עם עצמי ואני לא חושב שאני יכול לבוא במצבי לתת 100% לנבחרת, אני לא מתאמן במסגרת קבוצתית וזה הגיוני. אני רק יכול לקוות לתוצאות טובות ושכשחודש הבא יגיע אני אהיה מוכן לנבחרת ואתרום את המספרים שלי והתרומה שלי לא רק על המגרש, אלא גם מעבר. כרגע אני סומך שהם יעשו את התוצאה הטובה ביותר".

על יחסי הכוחות של הנבחרת בליגת האומות: "זה סוג של התחלה מ-0, בגלל הקורונה. אתה לא יודע איזה שחקנים בכושר ואיך כל נבחרת תיראה. אולי בשבילנו זה סימן טוב, כי סקוטלנד נבחרת טובה. אולי להגיע בחוסר וודאות אז נוכל לעשות משחק טוב ותוצאה טובה. ראינו שליגת האומות זו הזדמנות טובה ואנחנו צריכים לנצל אותה ולנסות לעלות גם ממנה".

חמד גם החמיא לשון וייסמן על הגעתו לוויאדוליד: "זה סיפור מאוד יפה, מגיע לשון להגיע לליגה הספרדית אחרי העונה שעשה, מלך השערים בליגה האוסטרית ובצמרת בתחרות על נעל הזהב באירופה. מגיעה לו ההזדמנות בליגה הזו, זה סיפור אחר לגמרי הוא יודע ומוכן לזה. אנחנו בקשר טוב וייעצתי לו ללכת על זה ב-100% ולא לחכות לשום דבר אחר, כי זו הזדמנות שלא כל אחד מקבל. הוא היה בסימן שאלה בשביל כולם, כמו כשאני יצאתי. גם אני חוויתי אולי חצי עונה מטורפת במכבי חיפה ויצאתי, והוא הוכיח לכולם שהוא יכול להצליח באירופה. אמנם זה היה בליגה האוסטרית, אבל אני בטוח שגם בספרד הוא יעשה דברים יפים למרות שזה יהיה אתגר שונה לגמרי".

לסיום התייחס החלוץ לגבי היכולת של מכבי חיפה: "אני מאוד מאמין בקבוצה הזו, בשנה שעברה מאוד נהניתי מהמשחקים. אולי החזרה מפגרת הקורונה פגעה קצת במכבי חיפה בישורת האחרונה, אבל עד ההפסקה הם היו ממש קרובים למכבי ת"א. יש שם סגל מצוין, שילוב של ותיקים וצעירים, זרים ועכשיו גם צוות אימון מהטובים בארץ. אני כן חושב שהמועדון יכול השנה ללכת עד הסוף, ואני כרגע יכול לאחל להם המון בהצלחה בעונה הקרובה".