הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"קפיצת המדרגה תתרחש בקרוב. החלום? ברצלונה"

הפנטזיות על היעד הבא ("לפעמים חלומות מתגשמים"); האופי הביישני ("במגרש הוא לא רואה אף אחד ממטר"); והשער המדהים מול ריאל מדריד ("קשה לתאר. חצי עולם רצה לדבר איתו"). אחרי שהחגיגות דעכו, אביו של מנור סולומון סיפר ל"מגרש פתוח" על התחושות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.10.20 - 11:41
תחילת כתבה

מנור סולומון הצליח להעמיד על הרגליים מדינה שלמה בשבוע האחרון, אבל יש מי שלא הופתעו כלל מהשער ההיסטורי בניצחון שלשחטאר על ריאל מדריד. מדובר במשפחת סולומון, זו שידעה מראש מה יש לה בידיים. ימים ספורים אחרי, אב המשפחה, יוסי סולומון, שוחח עם "מגרש פתוח" וסיפר על התחושות.

  • בואו לראות את הכוכב הישראלי הלוהט באירופה - מנור סלומון. שבת, 13:55 ב-5SPORT: וורקסלה - שחטאר

"מרגש לשמוע את זה השער בכל כך הרבה שפות, אבל הכי כיף זה בעברית", פתח את דבריו סולומון האב. "אני לא חושב שההייפ מביך אותו, אולי קצת מעמיס. הוא סיפר לנו שבערך חצי עולם רצה לדבר איתו, זה קצת טו-מאצ', אבל אנחנו מבינים את העניין. הכל בסדר, שיהיו רק ימים כאלו".

על שיחת הווידאו של המשפחה עם מנור, הוסיף האב: "קשה לתאר, זו הייתה התפרצות של שמחה, של אושר. קפצנו שם, חגגנו והשתוללנו. גם החברה של מנור הייתה. מוזר לא לראות אותו כל כך הרבה זמן, אבל לצערנו התרגלנו. מקווה שנחזור לשגרה כמה שיותר. מתי חיבקתי אותו? כשהוא היה פה, בערך לפני חודשיים. הוא גם בא לארץ עם הנבחרת לפני שבועיים, הם היו לא רחוק מאיתנו בבית מלון, אבל לא יכולנו לראות אותו. לא אנחנו ולא החברה. זה נורא קשה".

"אין ספק שהמעבר מפ"ת לשחטאר היה צעד מצויין ומבורך, זה עשה לו רק טוב, זו קפיצת מדרגה", הוסיף סולומון סניור. "אומנם זה לא היה הכי פשוט, וזה עדיין לא, אבל הוא מקבל את כל התמיכה שאנחנו יכולים לתת. מנור גם די בוגר כבר ומסתדר לבד. יש איתו את גיסי שעוזר לו בכל הדברים מחוץ לכדורגל. מבחינה מקצועית זה צעד מצוין, מאוד מומלץ".

"חברה שלו? יאמר לזכותה שהיא עומדת בזה בגבורה. בכלל, הם עוברים את כל נושא הזוגיות הטראנס-אטלנטית בגבורה, הם מדברים כל יום, כמה פעמים ביום. היא אמורה להשתחרר בדצמבר ואז היא תחבור אליו".

"למנור יש אופי, גם אם תגיד לו להיות רע הוא לא יכול. זה משהו מולד, משהו שהוא התחנך אליו בבית. במגרש הוא לא רואה אף אחד ממטר, אבל מחוץ למגרש הוא רגוע. אני גם די ביישן ולא מתלהם מטבעי. אני חושב שהוא ירש את זה ממני, זה משהו שעבדנו עליו וחינכנו אותו בבית. עם זה הוא גדל".

"אם אני אומר להיות רע יותר? אני מכיר את האופי שלו, במגרש הוא באמת רע, רע חיובית הכוונה. הוא לא מוותר, נחוש, עקשן, רץ עד הסוף. אם הייתם רואים את המדדים של משחקי הנבחרת האחרונים וגם מול ריאל, הייתם מגלים שהוא רץ מעל 10 ק"מ. זה וואחד מרחק. מעבר לכישרון, הוא עובד קשה".

על הכינוי "מנוריניו", שמתחיל לצבור תאוצה, הוסיף האב: "זה כינוי שאנחנו מכירים ממזמן. משחקים איתו הרבה ברזילאים, זה כדורגל שמדבר אליו, וזה גם שדרג אותו. השחקנים שם מאוד מאוד טכניים ואתה חייב להיות ברמה מאוד גבוהה כדי להיות איתם, אם לא תהיה מספיק טכני יהיה לך מאוד קשה".

"החלום? מגיל קטן אנחנו יודעים שהחלום זה לשחק נגד היריבה השנואה של ריאל מדריד, זו שתשחק מולה בשבת. אנחנו יודעים שהסיכויים לא גבוהים, אבל חלומות לפעמים מתגשמים. אנחנו נעזור לו ונקדם אותו כמה שאפשר. הוא מתבשל עכשיו בשחטאר, ומשם אין ספק שהוא יעשה את קפיצת המדרגה לקבוצות בכירות. סכומים? קטונתי, אבל מבחינה מקצועית אני חושב שעוד קצת הוא כבר יהיה בשל לרמות הגבוהות ביותר".

כשנאמר לו שמנור כבר לא ילד, אמר וסיכם אביו: "הבן השני שלי, מורן, אמר שמול ריאל שיחקו שבע שחקנים בגילאי 18-21, ובסוף הם גם הכניסו ילד בגיל 17. אני חושב שהגיל לא פקטור, גם בבארסה יש שחקן בן 17 שמקבל דקות".