חמד צפוי לחתום בוולינגטון הניו זילנדית

יעד מפתיע: החלוץ הישראלי בדרך לתחנה שמינית מעבר לים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.20 - 18:43
תחילת כתבה

אחרי שעבר בשלוש תחנות באנגליה ובארבע קבוצות בספרד בתשע שנים האחרונות בהן תומר חמד שיחק מעבר לים, כעת החלוץ הישראלי בדרך ליעד מעניין במיוחד - וולינגטון פיניקס מניו זילנד. העסקה טרם נחתמה רשמית, אך כנראה שהוא בדרכו לשחק בקבוצה שמתשתתפת בליגה האוסטרלית.

חמד אמור להיות למעשה המחליף של גארי הופר, שכיכב בסלטיק ובמספר קבוצות בליגת המשנה באנגליה, ועזב את וולינגטון בקיץ לטובת הליגה ההודית. במשך שמונת החודשים האחרונים מעתיקה הקבוצה את הפעילות שלה לסידני ושם עורכת את המשחקים.

המשחק הרשמי האחרון בו חמד לקח חלק היה באמצע יולי ב-1:1 של צ'רלטון מול בירמינגהאם. הישראלי סיים עונת השאלה רעה בשורות האדיקס בה לא כבש ולו שער אחד ב-19 הופעות וחוזהו שהסתיים בברייטון לא חודש.

כאמור, חמד עזב את מכבי חיפה בקיץ 2011 והצטרף למאיורקה. אחרי שלוש עונות, בהן כבש 23 שערים, עבר לאלמריה ומשם המשיך לאנגליה. החלוץ הצטרף לברייטון, שותף ב-108 משחקים, כבש 33 שערים ובישל 12 פעמים, כאשר אף עלה עימה ליגה. במסגרת הפרמיירליג הוא אומנם קיבל מספר הזדמנויות, אך התקשה למצוא יציבות בהרכב. לאחר מכן עבר בהשאלה גם בקווינס פארק ריינגרס וצ'רלטון, ולבסוף כאמור שוחרר.