חמד צפוי לחתום בוולינגטון הניו זילנדית

התקדמות במו"מ בין החלוץ לקבוצה שתשחק בליגה האוסטרלית

תומר לוי
תומר לוי  22.11.20 - 22:41
תחילת כתבה

אחרי שעבר בשלוש תחנות באנגליה ובארבע קבוצות בספרד בתשע שנים האחרונות בהן תומר חמד שיחק מעבר לים, כעת החלוץ הישראלי בדרך ליעד מעניין במיוחד - וולינגטון פיניקס מניו זילנד. העסקה טרם נחתמה רשמית, אך ישנה התקדמות במו"מ בימים האחרונים.

ההערכה היא שבימים הקרובים העסקה תסגר והשחקן יחתום במועדון עד סוף העונה. למרות הקבוצה מגיעה מניו זילנד, היא ממוקמת בסידני ומשחקת בליגה האוסטרלית ב-12 השנים האחרונות.

חמד אמור להיות למעשה המחליף של גארי הופר, שכיכב בסלטיק ובמספר קבוצות בליגת המשנה באנגליה, ועזב את וולינגטון בקיץ לטובת הליגה ההודית. במשך שמונת החודשים האחרונים מעתיקה הקבוצה את הפעילות שלה לסידני ושם עורכת את המשחקים.

המשחק הרשמי האחרון בו חמד לקח חלק היה באמצע יולי ב-1:1 של צ'רלטון מול בירמינגהאם. הישראלי סיים עונת השאלה רעה בשורות האדיקס בה לא כבש ולו שער אחד ב-19 הופעות וחוזהו שהסתיים בברייטון לא חודש.

כאמור, חמד עזב את מכבי חיפה בקיץ 2011 והצטרף למאיורקה. אחרי שלוש עונות, בהן כבש 23 שערים, עבר לאלמריה ומשם המשיך לאנגליה. החלוץ הצטרף לברייטון, שותף ב-108 משחקים, כבש 33 שערים ובישל 12 פעמים, כאשר אף עלה עימה ליגה. במסגרת הפרמיירליג הוא אומנם קיבל מספר הזדמנויות, אך התקשה למצוא יציבות בהרכב. לאחר מכן עבר בהשאלה גם בקווינס פארק ריינגרס וצ'רלטון, ולבסוף כאמור שוחרר.