תומר חמד: "הביאו אותי כדי לעשות את ההבדל"

על החתימה המפתיעה בליגה האוסטרלית והחיזורים ממכבי חיפה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.20 - 18:15

תגיות: תומר חמד

תחילת כתבה

עד לא מזמן תומר חמד נחשב לאחד הלגיונרים הבכירים בכדורגל הישראלי, אולם בשנה האחרונה הדברים פחות התחברו עבור החלוץ. היום (שלישי) חמד בחר ביעד הבא שלו בקריירה כשחתם בוולינגטון פיניקס מניו זילנד, המשחקת בליגה האוסטרלית.

לאחר מכן החלוץ התראיין ל'מגרש פתוח' שם הוא שפך אור על היעד הפחות שגרתי: "האופצייה הזאת הגיעה לפני מספר שבועות ואהבתי אותה מאוד", סיפר חמד. "זה משהו מאוד מיוחד לקבל הצעה מהליגה האוסטרלית, הרגשתי שזו התחנה הבאה שלי וניסיתי לעשות הכל כדי שזה יסתדר. אני שמח שזה הסתדר, המשפחה ואני מרוצים ואנחנו רוצים להתחיל את החוויה המדהימה הזו".

"היו כמה פרמטרים שמאוד חשובים לי. רציתי משהו מאתגר שיגרום לי להוציא את המקסימום מכל משחק וראיתי פה אתגר מאוד גדול", הסביר חמד על החתימה באוסטרליה. "הקבוצה סיימה את העונה שעברה במקום השלישי. הם רוצים לזכות באליפות העונה והביאו אותי כדי לעשות את ההבדל. ראיתי לפי המהלכים שלהם שהם בונים עליי מבחינה מקצועית. מבחינה משפחתית זה המקום הטוב ביותר שיכולנו להגיע אליו".

החלוץ גם התייחס לכך שלמרות שחתם בקבוצה מניו זילנד הוא ישחק בסידני: "מהתחלה אמרו לי על כך בגלל הקורונה, זה אחד המקומות המדהימים בעולם. בסוף העונה נבדוק אם זה מתאים לנו ואולי נמשיך בהתקשרות עם וולינגטון".

"אני לא יודע יותר מדי ולאחר שהאופציה עלתה התחלתי לראות משחקים ולבחון את הליגה", חמד סיפר על הליגה החדשה שלו, "אני יודע שחלוצים פה שעושים משחקים טובים גם מבקיעים. אצלנו משחקים שני חלוצים וגם שני קשרים מתחת וזה ייתן לי חופש בעבודה מול השער. מעבר לזה בליגה יש גם פלייאוף וזו תהיה חוויה יוצאת דופן עבורי".

"אני מתרגש להיות הישראלי הראשון בליגה האוסטרלית ואם אעשה עונה טובה זה יפתח דלת לעוד ישראלים", חמד סיפר על האתגר המעניין. "הייתי לי עונה לא פשוטה בשנה שעברה עם פציעות והרבה דברים מעבר לצד המקצועי שהוציאו אותי מהעניינים. בגלל זה באתי לעונה הזו בידיעה שאני מחפש משהו מאוד מסוים ואני שמח שקיבלתי את זה".

חמד גם התייחס לשמועות שקישרו אותו עם חזרה למכבי חיפה: "לא זכיתי לחיזורים רבים ממכבי חיפה כמו במקרה של בירם כיאל. הם הבינו את הסיטואציה וראו שאני מעדיף להישאר בחו"ל כרגע. לא קיבלתי פנייה רשמית ממכבי חיפה אבל הגיעו אנשים ושאלו אם זה יכול לעניין אותי".

החלוץ גם נשאל אם הפרק בנבחרת ישראל הגיע לסיומו בגיל 33: "חס וחלילה. ברגע שאחזור לשחק ולכבוש ולהציג יכולת טובה אני אולי אחזור לנבחרת. יודע שמעריכים אותי ואשמח לעזור לנבחרת".