הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סיכויים נמוכים שאעזוב כבר בינואר, נחכה לקיץ"

מנור סולומון סוגר שנה: בראיון ל"מגרש פתוח", הוא דיבר על הכל - החיים בשחטאר ("כיף לי כאן"), החבר ליאל עבדה ("ילד מדהים עם פוטנציאל ענק"), הנבחרת ("כולנו רצינו שווילי ימשיך, הוא קידם את כולנו"), וגם קפיצת המדרגה ("רואים שהצעירים מקבלים יותר במה")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.12.20 - 19:27
תחילת כתבה

זו היתה 2020 נהדרת עבור מנור סולומון. אם בשנים קודמות, הוא הוגדר כפוטנציאל או כ"פרוספקט" - השנה הוא הוכיח שהוא בשל להיות הדבר האמיתי: בליגת האלופות, בנבחרת ישראל, ובעיקר במדיה של שחטאר דונייצק - בה הלך ותפס השנה מקום משמעותי בסגל. היום (חמישי), סולומון התפנה לסכם שנה בראיון עם "מגרש פתוח" - על ההתרגשות, האתגרים, והחבר החדש-ישן ליאל עבדה.

ראשית, סולומון התייחס לאקטואליה: סביב חלון ההעברות של ינואר, לא מעט שמועות רוחשות סביבו באשר לאפשרות שיעבור לקבוצה חדשה (כשרומא הוזכרה כמועמדת בולטת). הישראלי ביקש להבהיר: "גם אם אעבור, זה כנראה יהיה בקיץ. יש התעניינות ממספר קבוצות, לאו דווקא רומא, אבל בכל מקרה לא בוער לי לעזוב".

"אני רוצה להתקדם וזה גם יקרה מתישהו, אבל אני נמצא במקום מצוין. כיף לי, אני משתפר, אני לומד. אני רק בן 21 וייתכן שקפיצה למועדון ענק לא תעשה טוב. את ההחלטות נקבל בקיץ - גם כי שחטאר לא תסכים לשחרר אותי באמצע העונה, וגם כי אני אעדיף להישאר".

נושא נוסף שנמצא בכותרות הוא חבר אחר למכבי פ"ת, הקבוצה בה גדל, שקרוב לחתום באוקראינה: ליאל עבדה, שנמצא על סף סיכום בדינמו קייב, היריבה של שחטאר. "אני מחכה שהכל יהיה רשמי", השאיר סולומון מקום לזהירות אבל הודה: "אני מצפה שהוא כבר יבוא ויגור איתי בקייב. אני מאחל לו את כל הטוב שבעולם, הוא ילד מדהים עם פוטנציאל ענק".

איך ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי? "ליאל יותר משחק כ'חלוץ שני', מישהו שיורת מחפש תנועה לכיוון שטח פנוי. אני יותר דריבליסט, ואוהב כשהכדור אצלי ברגל. אבל שנינו מהירים, שנינו כשרוניים כשהכדור אצלנו, ולכן יש מקום להשוואה. לא יצא לי לשחק יחד איתו, רק לראות אותו מהצד - אבל אנחנו מגיעים מאותו מקום, אולי נשחק באותה ליגה. יהיה מעניין".

סולומון ערך גם השוואה בין המועדון שלו - לבין המועדון שאליו הולך עבדה. "דינמו ושחטאר מועדונים שונים", הוא ציין, "שחטאר מועדון שזוכה עכשיו יותר בתארים, דינמו מועדון היסטורי יותר. אצלנו יש יותר ברזילאים, אצלם יש הרבה אוקראינים ואירופאים - מה שאין כ"כ אצלנו. דינמו זה מועדון ענק עם קהל מטורף, ואפשר לעשות שם התקדמות ענקית".

אחר כך, הוא התפנה לסכם את השנה שהיתה - השנה שבה, לכל הדעות, פרץ: "הפכתי להיות בנאדם יותר מוכר ושחקן יותר מוכר", הודה סולומון, "זו היתה שנה שהתקדמתי בה המון, וזכיתי לכמה רגעים מדהימים. אני מאחל לעצמי ש-2021 תהיה אפילו עוד יותר טובה". ומה לגבי הגולים מול ריאל מדריד? "אני מעדיף את השער במשחק הראשון, כי הובלנו 0:3 במחצית. זה היה מדהים ומטורף".

נשאלת גם השאלה, מה עושה כוכב שהצלחה נופלת עליו בכזו קיצוניות? "ברור שנהנים מהדרך, אבל זה גם קצת קשה, כי כל שלושה או ארבעה ימים יש משחק. אם אתה מתבלבל לשנייה, אתה יכול לאבד יכולת. אנחנו צריכים להיות טובים בכל משחק. אבל טוב שיש את הפגרה עכשיו, היא מאפשרת לכולנו לעכל". מנור נמצא כעת בישראל, ואמר: "אנחנו בפגרת חורף, אני אחזור לאוקראינה ב-15 לינואר לקראת המשך העונה".

סולומון התייחס גם לסוגיית מאמן הנבחרת, ווילי רוטנשטיינר, שימשיך בתפקידו לעוד שנתיים. "היינו מרוצים, כי הרגשנו שיפור מאוד גדול מאז שהוא מונה. שיש סדר. בכל המשחקים לא נפלנו מהנבחרות שפגשנו, בכל משחק יכולנו לנצח. בגלל זה רצינו שהוא ימשיך, ואני שמח שזה קרה".

בהמשך, הוא התייחס גם למגמה - שבאה לידי ביטוי איתו ועם דני אבדיה בכדורסל: האם יש כאן חילופי משמרות? "אני שמח לראות את אבדיה, רואה אותו משחק ושמחתי לראות אותו במכבי תל אביב. אני לא יודע אם יש כאן חילופי משמרות, אבל רואים שהצעירים מקבלים יותר במה. אני רק מקווה להיות משמעותי כמה שיותר בנבחרת, ולעזור כמה שיותר".