"חדר ההלבשה מתפרק": כאוס בשחטאר דונייצק

הביצוע של סולומון אמנם כבש את פסגת מצעד שערי המחזור, אבל "ההתנהגות הילדותית" של טייסון הרסה לו את החגיגות ("הסתגר בשירותים"). מאחורי איבוד השליטה של קסטרו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.21 - 12:43
תחילת כתבה

נבחרת ישראל כבר החלה בהכנות לקראת משחקי מוקדמות המונדיאל ולא מעט ליגיונרים רוצים להוכיח שהם מוכנים, אבל עושה רושם שיש אחד שמוכן קצת יותר מהשאר. מנור סולומון שמו. הישראלי של שחטאר דונייצק אמנם לא הצליח למנוע אתמול (ראשון) את ההפסד 3:2 ללבוב, אבל כבש צמד שני ברציפות והפך, לפחות בינתיים, למלך השערים של אלופת אוקראינה.

מנור, למעשה, העלה את מאזנו לשבעה שערי ליגה ו-15 שערים בסך הכל מאז עשה "רילוקיישן" לאוקראינה. השער הראשון שלו, אגב, נבחר לשער המחזור באוקראינה על פי התקשורת המקומית: "הישראלי של שחטאר כבש שני שערים יפים, אבל הראשון היה מדהים במיוחד. מנור קיבל מסירה בפינה השמאלית של הרחבה, ובבעיטה מסובבת יפה שם את הכדור בפינה הרחוקה של השער".

ולמרות ה"חגיגות" של סולומון, הצרות של שחטאר היו במוקד. "חדר ההלבשה מתפרק", "פיאסקו", "לואיס קסטרו איבד שליטה" ו"דוד ניצח את גוליית" היו רק חלק מכותרות הבוקר של התקשורת האוקראינית. יותר מכך, על פי העיתונאי אלכסנדר דניסוב - חדר ההלבשה של שחטאר מתמודד עם לא פחות מכאוס. על פי דיווח של דניסוב, כוכב הקבוצה, טייסון, שלא נכלל בסגל אמש, סירב לעלות להתחמם ולהיכנס כמחליף מול רומא - חטף על כך בראש. כתגובה, הוא התסגל בשירותים, לא הסכים לצאת ואף סירב לדבר עם המאמן, לואיס קסטרו.

בתקשורת האוקראינית ניסו להסביר את ההתנהגות של טייסון: "העירו לו וניסו לפתוח איתו בשיחה חינוכית - כי עם כל הכבוד, אף אחד לא יכול להיות מעל הקבוצה - אבל הוא לא רצה להיות מחליף. שחטאר לא הציעה לטייסון חוזה חדש, זה נכון, אבל עליו למלא את חובותיו ולסיים את החוזה הקיים".

מגן נבחרת אוקראינה לשעבר, ויאצ'סלב שבצ'וק, התייחס גם הוא לסכסוך בין טייסון לצוות המקצועי. "ההתנהגות שלו לא מכבדת את המאמן, המועדון וחבריו לקבוצה. אי אפשר להתנהג ככה. אני מכיר את טייסון, הוא מנוסה, אבל ההתנהגות שלו היא של ילד קטן. כנראה קשה לו עם העובדה שהוא כבר לא מבין השחקנים החשובים של הקבוצה, אבל זה לא בסדר. הנהלת המועדון הייתה צריכה לשחרר אותו מוקדם יותר".

כעת, בשחטאר בעיקר עסוקים במירוץ האליפות. אחרי 19 משחקים, סולומון וחבריו נמצאים במקום השני - מרחק 7 נקודות מדינמו קייב המוליכה - ואם תהיתם, גם קסטרו הודה בסיום שיהיה קשה מאוד להדביק את הפער: "כשאתה סופג שלושה שערים קשה מאוד לנצח. שלטנו, אבל היו לנו בעיות גדולות בהגנה. כרגע מנים למצוא אשמים, אבל אני שוב אומר - אני האשם. אני אחראי על הקבוצה, והקבוצה צריכה להגן. יהיה קשה לקחת אליפות ככה. מתמטית, זה אפשרי - אבל משהו צריך להשתנות". בתקשורת האוקראינית הוסיפו סיכמו: "היה קשה להסתכל על קסטרו בהפסד, הוא היה ממש מסכן".