"התחננתי שדסה ינוח קצת, ווילי לא הקשיב"

מאמן ויטסה בביקורת נגד רוטנשטיינר: "הפסקתי לדבר איתו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.21 - 13:26
תחילת כתבה

שעות ספורות לפני שיעלה למשחקה של נבחרת ישראל מול דנמרק, שמו של אלי דסה עולה לכותרות בהולנד: הפעם, היה זה מאמן קבוצתו, ויטסה, תומאס לטש - שביקר את ההחלטה של מאמן הנבחרת הישראלית, ווילי רוטנשטיינר, לשתף את אלי דסה באופן קבוע, במה שלא יספק לו מנוחה נדרשת אל מול לחץ המשחקים המקביל בליגה ההולנדית. המגן הימני, שאמור לפתוח גם הערב, עולה על המוקד - במה שעלול לפתוח חזית בין המאמנים.

"בפגרה הקודמת, התחננתי בפני רוטשטיינר לתת לאלי לנוח קצת", אמר לטש לתקשורת ההולנדית, "ואז הוא שיחק שני משחקים מלאים, ועוד משחק אחד עם הארכה - 120 דקות שלמות. פשוט הפסקתי להתקשר אחר כך. בטח הם ימציאו עוד הארכה, רק בשביל אלי". לטש, לפחות ע"פ הכתבה, אמנם אמר את הדברים בחיוך, אבל מדבריו השתקף תסכול אמיתי - והוא הדילמה שעומדת בפני מאמני הנבחרות והקבוצות, סביב הפגרות הבינלאומיות.

מחד, פיפ"א מחייבת את השחקנים להתייצב למשחקי הנבחרות שלהן. מנגד, משתקף גם האינטרס של הקבוצות - בוודאי בתקופה הנוכחית, שבה לחץ המשחקים בליגות גבוה מתמיד (בשל הקורונה וצפיפות הלו"ז בגלל משחקי היורו בקיץ). לכן, לא פעם האינטרסים של הקבוצה והנבחרת מתנגשים - וקיימים לא מעט מתחים בין מאמני הקבוצות, שרוצים את השחקנים שלהם בריאים ככל האפשר להמשך המאבקים (ויטסה, למשל, נאבקת על מקום בליגת האלופות בעונה הבאה), לבין מאמני הנבחרות שמעוניינים בסגל הטוב ביותר.

דסה, בכל אופן, אמור לשחק שלושה משחקים בשבוע הקרוב - מה שעלול לייצר לא מעט בעיות גם בעתיד, בין שני המאמנים שדוברים את אותה השפה, מוויטסה ומישראל.