"ייתכן שהשוד של זהבי היה על רקע אנטישמי"

חקירת האירוע נמשכת. במקביל בגלאטסראיי חוששים מהישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.21 - 19:09
תחילת כתבה

לפני קצת יותר מחודש ערן זהבי ומשפחתו עברו אירוע שוד מפחיד במיוחד, והיום (חמישי) השר ההולנדי האמון על החקירה, פרד גאפרהאוס, הודיע כי ייתכן ומאוחרי האירוע המטלטל עומדים מניעים אנטישמיים.

כזכור, משפחתו של ערן זהבי נפלה קורבן לשוד אלים, בעת שהכוכב התכונן למשחקה של פ.ס.וו איינדהובן מול ווילם II. באירוע עצמו, שני רעולי פנים פרצו לביתו, איימו על אשתו וילדיו בנשק חם ובזזו ציוד רב. הכוכב הישראלי של פ.ס.וו כבר הגיע לאצטדיון עם יתר הקבוצה, אלא ששם התבשר על האירוע המזעזע שעבר על משפחתו, בעקבותיו הוא הוצא מהסגל באופן מיידי (היה אמור להתחיל את המשחק על הספסל). בהודעה שיצאה לתקשורת מטעם נציגו, הסוכן רונן קצב, הוסבר בקצרה על מה שעבר על יקיריו: "ערן זהבי עזב את הסגל של קבוצתו ונסע לביתו בעקבות שוד אלים שעברו אשתו וילדיו".

על אף האירוע המטלטל, הכוכב הישראלי נשאר בהולנד, ויתמודד בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות נגד גלאטסראיי. בטורקיה סימנו את הכוכב הישראלי ואת חברו לחוד, דונייל מאלן, כצמד השחקנים מהם סגנית האלופה הטורקית תהיה חייבת להיזהר במהלך צמד המפגשים. "שמו של זהבי מוכר כבר תקופה ארוכה, כשנקשר בעבר לפנרבחצ'ה", כתבו בטורקיה, "השחקן בן ה-33 משחק בצורה נפלא לצידו של מאלן, וגלאטסראיי תהייה חייבת לשים לב לצמד הזה".